Slovenská herečka Soňa Norisová se věnuje i zpěvu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Takhle Soňu Norisovou neznáte: V Česku nejdříve herečkou, teď boduje jako zpěvačka!

Starší ze slovenského sesterského dua Norisových, Soňu (42), známe především jako herečku. Už jsme vám ale psali, že okatá brunetka se věnuje i zpěvu. S vokální skupinou Fragile, která na Slovensku funguje už téměř 12 let a je velmi populární, zpívá tzv. a capella, tedy bez nástrojů, pouze za pomoci vlastních hlasů.

"Na Slovensku jsme hodně známí, v Čechách si své fanoušky teprve získáváme. Už nás mohli zaregistrovat loni a předloni na turné Hlasy s Richardem Müllerem. Část letošního podzimního turné po českých a moravských městech už máme za sebou," říká Soňa, která si myslí, že pro diváky je zajímavé hlavně to, že veškeré tóny jsou tvořeny pomocí hlasů. Proto skupina nese název Fragile, což v překladu znamená "křehký". "Má to vyjadřovat, že hlas je křehký nástroj," vysvětluje.

Soňa Norisová zpívá soprán a kapelník Braňo Kostka (44), životní partner Zdeny Studenkové (61), si ji nemůže vynachválit. "Její hlas je krásně měkký a ona je velmi pracovitá, citlivá a skromná. Někdy ji povzbuzuju, že může zpívat i hlasitěji," vypočítává Kostka Soniny kvality. Vy se o nich můžete přesvědčit také, pokud zavítáte na některý z koncertů právě probíhajícího turné u nás.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

26. 10. 2015 16:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.