(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Taťjana Medvecká dře do úmoru! Při čem si pak nejvíc odpočine?

Herečka Taťjana Medvedcká toho má v současné době „na triku“ docela dost. Hraje mj. v Národním divadle ve Strakonickém dudákovi, ve Stavovském ve hře Audience u královny, chystá se na Krvavou svatbu, samozřejmě tu na jevišti, dále vystupuje na Nové scéně, také ve Viole, v Divadle Rokoko atd. atd.

 „No, práce mám dost a dost i zajímavé. Občas zápolím s časem, takže na moc aktivit nemám kdy.  Sportování vypouštím zcela a ke knížce si sednu skoro jen výjimečně. A tak musím konstatovat, že mým nejlepším relaxem po práci je odpočinek ve vodorovné poloze, prostě klidný spánek alespoň v délce osmi hodin,“ s úsměvem vysvětlila herečka.

Kromě hraní na jevišti je třeba se i učit nové role nebo projíždět texty. „To je pravda. Čím je člověk starší, tím to do hlavy leze pomaleji, takže volných chvil je minimum. Ale to není stěžování, ale realita, kterou žiju a musím si čas prostě a jednoduše zorganizovat,“ doplnila Taťjána Medvecká, kterou jsme zastihli v Divadle Viola, kde se stala kmotrou nové knížky autorky a ilustrátorky Renáty Fučíkové Shakespeare, kterou vydalo nakladatelství Vyšehrad. Jde o první publikaci nové ediční řady Největší dramatici.

Kniha obsahuje dvanáct nejznámější převyprávěných her zmíněného autora v historických souvislostech a každá z nich je doplněna vstupy věnovanými vnějším projevům doby, mj. renesanční módě, architektuře, italské literatuře atd. 

„Hrála jsem v několika Shakespearových hrách a pokaždé to byla pro mě výzva. Není to jednoduchý autor, o to víc ho herci chtějí tak říkajíc poznat na vlastní kůži. Ale k té knižní novince. Já jsem si ji zatím jen zběžně prolistovala. Určitě, až mi vyjde čas, tak si ji s velkým zájmem přečtu. Paní autorka a ilustrátorka je totiž zárukou, že to rozhodně bude stát za to,“ dodala Taťjana Medvecká.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

27. 1. 2017 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.