Peter Dinklage ze seriálu Hra o trůny získal sošku za nejlepšího herce ve vedlejší roli. (Zdroj: HBO ) 3x FOTO

Televizní ceny Emmy letos ovládly seriály HBO Hra o trůny a Viceprezident(ka)

V Los Angeles byly v neděli večer uděleny televizní ceny Emmy. Hlavní cenu pro nejlepší dramatický seriál roku získala fantasy Hra o trůny. Seriál byl oceněn také v řadě dalších kategorií a splnil roli favorita 67. udílení nejprestižnějších televizních cen světa.

Seriál Hra o trůny z dílny HBO do slavnostního večera vstupoval s 24 nominacemi. Proměnil jich dvanáct, například i tu pro nejlepšího herce ve vedlejší roli (Peter Dinklage), pro nejlepšího režiséra (David Nutter) nebo pro nejlepší scenáristy (David Benioff, D. B. Weiss).

Výpravný seriál Hra o trůny vznikl na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina. Vypráví epický příběh o pokrytectví a zradě, ušlechtilosti a cti, dobývání a triumfu, jenž se odehrává v mytické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky a touha po moci je věčná.

Několik cen si odnesl i komediální seriál Viceprezident(ka), rovněž z produkce HBO. Ten je podle akademiků nejen nejlepším počinem roku ve svém žánru, ale hraje v něm též nejlepší seriálová komediální herečka (Julia Louis-Dreyfus) a nejlepší herec ve vedlejší roli v komediálním seriálu (Tony Hale).

Velké zadostiučinění letošní ročník přinesl hlavnímu představiteli seriálu Mad Men. Herec Jon Hamm, jenž hraje kreativního ředitele reklamní agentury Dona Drapera, byl na nejlepší mužskou roli nominován už osmkrát! Vítězství a potlesku vestoje se ale dočkal až teď při poslední sérii Mad Mena. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 9. 2015 16:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.