(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Ten Tydýt si teda troufá! Chce být jako Hans Christian Pavlásek

Ke známému spisovateli pohádek se blíží prý velice pomalými krůčky. Přesto přiznává, že z něj zřejmě nikdy Hans Christian Pavlásek nebude. Zůstane Lukášem Pavláskem, hercem, bavičem a trochu i spisovatelem.

„No, s tím Andersenem jsou to silná slova, ale proč ne. Nejsem literární laik. Mám za sebou tři knížky básniček pro děti, přispěl jsem i pohádkou do jedné publikace a teď, když jsem byl osloven, abych napsal další příběh do knížky Věnované pohádky, která vyšla za účelem získání finanční podpory výzkumu nádorových onemocnění, vůbec jsem neváhal a šel do toho. Sesumíroval jsem všechny známé pohádky do jedné a výsledek si můžete přečíst. Určitě ale tenhle počin nebyl mým posledním. Ještě o mě jako autorovi uslyšíte,“ nechal se slyšet Pavlásek na křtu zmíněné knihy Věnované pohádky, který proběhl v hotelu Mandarin Oriental Prague.

Nebyl ovšem jediným, kdo vymyslel příběh. Do publikace, která patří do projektu nadace Rakovina věc veřejná, přispěl pohádkou třeba i syn Hany Heřmánkové Josef, biatlonistka Gabriela Koukalová s manželem Petrem, Ester Kočičková, Petr Vydra, Igor Bareš a řada dalších.

„Víte, já jsem romantik. Možná se to bude zdát divné, když jsem mnoho let žil a ošetřoval nemocné děti, ale je to tak. V práci realista, v duši romantik. To se nevylučuje, ale doplňuje. I já mám za sebou knížku pohádek a i já jsem s velkou chutí jednou do téhle knížky přispěl. A věřím, že to není naposled, ještě bych rád napsal celou pohádkovou knížku, pokud mi to zdraví dovolí,“ řekl profesor Josef Koutecký, zakladatel dětské onkologie v bývalém Československu, pedagog a autor mnoha publikací.

Kmotrou knihy Věnované pohádky byla operní pěvkyně Andrea Tögel Kalivodová, která ve druhé polovině ledna porodí druhého potomka.

„Jsem zásadně pro pomáhat, kde se dá. Proto jsem tady. A tuhle knížku budu číst nejen synu Adrianovi, ale později i druhému potomkovi. A nechtějte vědět pohlaví, protože to neřeknu. A protože i já mám ráda pohádky, tak když vyjde k téhle publikaci pokračování, ráda si pro malé čtenáře i já nějakou vymyslím,“ prozradila Andrea a šla splnit své kmotrovské povinnosti.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.