(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Tereza Bebarová z Ulice pajdá s ortézou a o berli. A to se jí ještě třesou kolena!

Je po operaci kolene, chodí s ortézou a o berli, přesto dorazila a prý s radostí do muzea voskových figurín Grévin na křest audioknihy Postřižiny. To by herečka Tereza Bebarová, která zmíněnou novelu namluvila, svému oblíbenému autorovi Bohumilu Hrabalovi prý udělat nemohla.

„No co, problémy nechodí po horách, ale…znáte to. Uklouzla jsem doma, vyvrátila si nohu a bylo. Nemocnice, zákrok a teď nosím tuhle ozdobu, ale snad už se jí brzy zbavím. Sice se trošku obtížněji pohybuji, ale tady jsem chybět nemohla,“ nechala se slyšet Tereza. Jak prozradila, když dostala nabídku načíst Potřižiny na nosič, trošku se orosila a lehce se jí i roztřásla kolena.

„Postřižiny pro mě znamenaly obrovské sousto, velkou zodpovědnost. Je to nádherná knížka od geniálního autora. Člověku se hlavou míhají i myšlenky, že to může dopadnout nedobře. Já doufám, že to nebyl tenhle případ. Ta samotná práce byla pak pro mne velkou radostí, navíc v dnešní době, kdy je herec rád za každou kvalitní nabídku. A tahle byla parádní. Strávila jsem na přípravě řadu dnů, nebylo to jednoduché natáčení, ovšem, jak už jsem řekla, byla to skvělá práce,“ s úsměvem doplnila Bebarová.

Jak přiznala, byl pro ni i inspirativní stejnojmenný film režiséra Jiřího Menzela, který shlédla několikrát.

„Načíst knížku a natočit film je samozřejmě rozdílné. Nelze nic kopírovat. Dá se ovšem inspirovat tou poetikou, a to se mi snad povedlo,“ dodala Tereza Bebarová.

Audiokniha se křtila, jak jinak, než pivem. K slavnostnímu aktu zahráli a zazpívali Ondřej Havelka se synem Vojtou a dcerou Rozálií, kmotrovství se zhostil i Jiří Menzel. Ten si ještě předtím popovídal v muzeu voskových figurín Grévin s voskovým Bohumilem Hrabalem a prozradil, že se dohodli na další spolupráci. Co a které z jeho děl převede na film si oba pánové, jak ten z masa a kostí i ten voskový ovšem nechali pro sebe.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.