Tereza Černochová podílí na novém nastudování Mše Leonarda Bernsteina. (Zdroj: Herminapress.cz ) 2x FOTO

Tereza Černochová rozjela letošní rok z ostra. Co vše zpěvačku čeká?

V roce 2015 Tereza Černochová (32) vydala pod názvem Škrábnutí své druhé sólové album. Nahrávka, na které se zpěvačka podílela i autorsky, se setkala s příznivým přijetím posluchačů i hudebních recenzentů.Zatím se však podařilo uskutečnit jen několik koncertních provedení.

„Jak bylo náročné album Škrábnutí dokončit a kolika proměnami prošlo, než se dostalo do finále, tak asi stejný osud má i jeho koncertní pojetí. Tento rok se zatím rýsují koncerty v Praze a v Brně,“ řekla Tereza Černochová.

Aktuálně se Tereza Černochová podílí na novém nastudování Mše Leonarda Bernsteina, jenž právě vzniká v České republice ve špičkové produkci. Tereza glosuje:

„Nikdy jsem nepracovala na něčem podobném. Muzikálům a divadlu se záměrně v práci vyhýbám. Myslím, že to není pro mě. A pak mi zavolá Vojtěch Dyk, v hlase slyšíte radost malého dítěte, a povídá mi: Leonard Bernstein Mass, co ty na to? Jasně. Bernsteina zbožňuju. Potom jsem si Mši pustila na desce a měla jsem rozporuplné pocity, že je to velmi hlasově náročné. Vojta mě nakonec přemluvil a jsem strašně ráda, že to udělal.“ uvažuje Tereza Černochová a ještě dodává: „Těším se, až ten obří kolos rozpohybujeme!“  

Tereza Černochová také s úspěchem spolupracuje s funkovou skupinou Monkey Business, kde se střídá s Tonyou Graves. Sama k tomu říká: 

„Monkey Business jsou pro mě nejlepší kapela vesmíru. Vždycky jsem to tak měla, mám to tak a asi to tak zůstane. Proto jsem šťastná jak blecha, že s nimi můžu hrát. Ten pocit s kapelou, která vládne bezkonkurenčně nejlepší tikaturou, je prostě nepopsatelný. A jako bonus jsme přátelé, takže po koncertě se nám ani nechce domů,“ dodává s úsměvem zpěvačka, jenž s Monkey Business absolvuje Zatím je všechno v naprostym rychtyku Tour, které začne 27. února v Havlíčkově Brodu a pokračuje celé jaro koncerty po českých a moravských městech, ale i v Bratislavě, a zakončí se 26. května velkým koncertem v Praze k 16. výročí kapely, kde budou s Tonyou obě.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

29. 2. 2016 16:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.