Tereza Voříšková, Jan Hřebejk, Stanislav Majer, TV film Pět mrtvých psů (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Tereza Voříšková bude vyšetřovat ztrátu tří medvědů. Stanislava Majera zavřeli do klece se lvem

Třídílná kriminální minisérii Jana Hřebejka, Petra Jarchovského podle scénáře Michala Sýkory Pět mrtvých psů chystá do vysílání ČT. První díl je na programu 10. dubna. Na obrazovce se opět sejde parta olomouckých kriminalistů v podání Kláry Melíškové, Stanislava Majera, Terezy Voříškové a Miroslava Krobota. Pět mrtvých psů je detektivka, která se zčásti odehrává v olomoucké ZOO, kde dojde ke krádeži tří živých medvědů.

V druhé dějové linii pátrají venkovští policajti po pořadateli ilegálních psích zápasů.

„Honza Hřebejk je pro mě zásadní režisér českého filmu, a to byl důvod, proč jsem na roli policistky kývla. A samozřejmě zaujal i ten příběh. Je absolutně netradiční, dramatický a jak jinak i s dávkou humoru. Já jako policistka jsem docela nesmlouvavá a od rány, což se mi na ní líbilo. A něco vám řeknu. Kdybych nebyla herečkou, tak bych chtěla být detektivem. Je to strašně zajímavá, i když určitě v reálu i dost náročná práce. Ale líbila by se mi,“ s úsměvem uvedla vesnická policistka Horová neboli Tereza Voříšková.

„Je to minisérie, která určitě nenudí. Nejsou tam jen mrtvoly a vyšetřování, ale i to, co do filmů umí dát Honza Hřebejk. On točí vážné filmy s vtipem a naopak třeba humorné v dávkou vážnosti. Prostě skvělé kombinace a já mám Pěti mrtvých psů velice dobrý pocit. A užili jsme si při i trochu adrenalinu, když jsme točili scénu v kleci se lvem, jasně, že živým. To bylo trošku drama,“ nechal se slyšet detektiv, čili Stanislav Majer.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 4. 2016 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.