Foto z natáčení seriálu Četníci z Luhačovic (Zdroj: Česká televize ) 6x FOTO

Těšte se na nový seriál! Natáčení Četníků z Luhačovic jde do finále

Natáčení dvanáctidílného seriálu České televize z období vznikající první republiky Četníci z Luhačovic vstoupilo do závěrečné fáze. Na četnickou stanici se vrací ústřední dvojice mladých strážců zákona v podání Martina Donutila a Roberta Hájka. Rozsáhlý dobový projekt vzniká v brněnském studiu a o režii se v této etapě natáčení, která potrvá do konce července, dělí Biser A. Arichtev a Petr Bebjak.

 „V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy, ale na větším prostoru se rozvíjejí i další linky,“ upřesňuje strukturu vznikajícího seriálu autor projektu Petr Bok a dodává: „Jednotlivé případy vycházejí ze zločinů příznačných pro překotnou a v mnohém drsnou dobu těsně po první světové válce, pro niž byla typická chudoba a dramatické osudy ovlivněné válečným konfliktem.“ Osmdesátiminutová stopáž dílů podle Boka umožňuje plastičtější vyprávění pracující s uzavřeným světem malého městečka.

Kromě Roberta Hájka a Martina Donutila se před kameru postaví rakouský četnický veterán v podání Pavla Zedníčka, velitel stanice Jiří Langmajer, nebo Pavla Tomicová jako četnická hospodyně, která se snaží výhodně provdat dceru Ivanu Korolovou. Dále v seriálu hraje Marek Holý jako strážmistr Hynek Polívka, četnická výpomoc z Čech, Jan Vlasák v roli majitele pily, Alena Mihulová jako andělíčkářka, nebo Dana Morávková jako operetní diva či Vica Kerekes v roli protřelé Vaňkové, jež se nečekaně stane majitelkou luhačovického šantánu.   

Četnická stanice byla pro účely natáčení seriálu vybudována v obci Lesní Hluboké nedaleko Brna. Samotný děj seriálu se odehrává v okrsku luhačovických lázní, kam se štáb v následujících měsících také znovu vydá. Ale například také do Jimramova, Prostějova, Brna, dále do Prahy, na Kokořínsko a na další lokace. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 3. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.