(Zdroj: Khalil Baalbaki ) 25x FOTO

Textař Michael Prostějovský se stal čestným občanem Prahy 1. Tleskalo mu vyprodané karlínské divadlo

Slavnostní nádech mělo čtvrteční muzikálové představení Jesus Christ SuperstarHudebním divadle Karlín. Po jeho skončení převzal moderátor a producent Michael Prostějovský čestné občanství Prahy 1 z rukou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala a skladatele Zdeňka Bartáka.

„Bylo to pro mne překvapení, vůbec jsme to nečekal. Ale v této zemi neexistuje tajemství a tak už před tím mi známí říkali, že jsem byl navržen na cenu Prahy 1. Nechtěli sice tu novinku dál rozvíjet, ale už to nakousli. A pak mi přišlo pozvání. Do té doby jsem tvrdil, že jsem počestný občan Prahy 1 a najednou jsem čestný občan Prahy 1,“ smál se Michael Prostějovský.

Ne nadarmo pozvali textaře, libretistu, překladatele, producenta a moderátora Michaela Prostějovského právě do Hudebního divadla Karlín na představení Jesus Christ Superstar. Vždyť právě on přebásnil tento legendární muzikál, který se hraje nepřetržitě už od roku 1994 a jen v karlínském divadle od roku 2010.

„Muzikál Jesus Christ Superstar mě provází od roku 1993, kdy jsem ho začal překládat. Jdeme spolu, pořád jsou nová a nová nastudování, ale libreto je stejné. Jen občas do něj zasáhnu. Karlínské nastudování je identické jako tenkrát ve Spirále. Ale například v Ostravě jsme dostali ještě navíc písničku, která byla jen ve filmu. Takže každé nové nastudování není pouhá recyklace, ale přináší nové přístupy a pohledy,“ vyprávěl Michael Prostějovský, který má za sebou na 400 písňových textů a libreta k dalším muzikálům jako je například Evita, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Cats, Rocky a další.

Michael Prostějovský oslaví 8. května sedmdesátku. Na čem momentálně pracuje? Jaký dárek si dá k tomuto jubileu?

„Já si dám k narozeninám hlavně pauzu. Letos bude mít v září v Ostravě premiéru muzikál Kočky a v prosinci v Plzni nové nastudování představení Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Loňský rok byl děsivý maraton třech premiér nových překladů Ples upírů, Rebecca v Ostravě a Rocky. Každý normální člověk si nevezme tři zakázky za sebou, ani já jsem po tom netoužil, ale nějak se to tak sešlo a nebylo z toho úniku. Tak si letos vychutnám svoje díla a budu se chodit jenom dívat,“ plánoval oslavenec a Čestný občan Prahy 1.

Michael Prostějovský se nadále bude věnovat i rozhlasové práci. Na Českém rozhlase Dvojka týden co týden připravuje společně s publicistou Pavlem Bárem velmi úspěšný pořad Muzikál expres, který mapuje muzikálovou scénu u nás doma, ale i ve světě. Tuto práci ocenil i generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

„Málokterý pořad Českého rozhlasu se může pyšnit takovou délkou vysílání jako Muzikál expres a já tímto veřejně slibuji, že se tento pořad bude vysílat ještě dalších 28 let,“ uvedl René Zavoral na podiu karlínského divadla.

Svou gratulaci přidal i ředitel Hudebního divadla Karlín Egon Kulhánek a samozřejmě herci a zpěváci muzikálu Jesus Christ Superstar v čele s Vaškem Noidem Bártou, Romanem Tomešem, Dashou, Pavlem Polákem, Jiřím Kornem a dalšími protagonisty.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

15. 4. 2018 08:45 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.