You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Thriller Pustina z produkce HBO bude mít mezinárodní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu

38. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu (TIFF) ve světové premiéře uvede všech osm epizod nového kriminálního dramatu Pustina (2016). Po historické minisérii Hořící keř (2013) jde již o druhý počin z originální produkce HBO Europe, který si zde odbude premiéru před mezinárodním publikem.

První dvě epizody minisérie byly v rámci sekce Zvláštní uvedení promítnuty již v červenci na 51. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde se setkaly s pozitivní odezvou diváků i kritiků. Umělecký ředitel MFFKV Karel Och o seriálu prohlásil: „Bude to televizní událost sezony.“

Osmidílné kriminální drama uznávaného scenáristy Štěpána Hulíka a režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis bude mít na HBO premiéru letos v říjnu.  

Dramatický příběh začíná událostí, která změní život všem členům semknuté vesnické komunity v Severních Čechách. Když se starostka Pustiny, Hana Sikorová, ocitne na vrcholu svého boje proti velké těžební společnosti, která se chce dostat k velkým zásobám hnědého uhlí a nabídnout obyvatelům obce vysoké odstupné výměnou za opuštění jejich domovů, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Pátrání po dceři Hanu po letech mírumilovného soužití s ostatními přivede k pochybnostem ohledně celé komunity, která se pod vlivem událostí začíná rozpadat a ukazovat svou pravou tvář.  

V hlavních rolích se představí Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Jan Cina, dále Eva Holubová, Štěpán Benoni, Petra Špalková, Leoš Noha, Roman Skamene a také výrazné mladé talenty Oskar Hes a Janek Gregor, ztvárňující chovance diagnostického ústavu. 

HBO Europe projektem navazuje na spolupráci s produkčními společnostmi nutprodukce a Etamp Film, které se podílely na historické minisérii Hořící keř, oceněné jedenácti Českými lvy. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 8. 2016 18:15 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.