(Zdroj: Herminapress.cz ) 28x FOTO

Tisková konference Divadla Unget - Kurtizána se stěhuje na Hradčany!

PRAHA – Už je to tak. Letní počasí vyhání lidi k vodě, ale také herce z kamenných divadel na letní jeviště. Desátou sezónu Letní scény pod širým nebem zahájí už tento čtvrtek Divadlo Ungelt na pražských Hradčanech, a to milostným dramatem Pavla Ondrucha Kurtizána, v němž se představí Chantal Poullain, Regina Rázlová a Igor Orozovič.

„Jde o dramatizaci francouzského erotického románu Sidonie-Gabriely Colettové, který je plný romantiky a vtipu o tom, jak důstojné, krásné a přitom bolestivé a strašné může být stárnutí ženy. Přenést hru z kamenného divadla na letní scénu nebylo úplně jednoduché, každé má svá specifika a zákonitosti, ale myslím si, že se to díky všem, kdo se na „prknech“ i kolem něj pohybují, podařilo,“ nechal se slyšet autor textu a režisér Pavel Ondruch, kterého „doprovodila“ na zkoušky na Letní scénu i jeho čtyřnohá kamarádka, fenka Šiška.

„Kurtizána je skvělá role a já ji mám ráda. Je to příběh stárnoucí ženy, která se na konci kariéry zamiluje do mladého syna své nejlepší kamarádky a kolegyně. Moc mne těší, že za partnery mám Reginu Rázlovou, která je výborná herečka a tímhle představením se po dvaceti letech vrací na jeviště, a samozřejmě i onoho mladíčka, Igora Orozoviče,“ uvedla Poullain.

Kromě Kurtizány se na Letní scéně opět představí komorní muzikál Karla Štolby a Marty Skarlandtové Touha jménem Einodis s Martou Kubišovou a Anetou Langerovou v hlavních rolích a dále komedie Sklenice vody, tragikomedie Pan Halpern a pan Johnson a také hra Drobečky z perníku, s níž bude na Letní scéně hostovat příbramské Divadlo A. Dvořáka

23. 6. 2014 02:18 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.