(Zdroj: Herminapress.cz ) 55x FOTO

Tisková konference - Divadlo ROKOKO - Veronika Gajerová: Možná hraji samu sebe!

PRAHA – Už za necelých deset dnů, přesněji 15. března bude mít v Divadle Rokoko premiéru slavné komorní drama Edwarda Albeeho, Kdo se bojí Virginie Woolfové?, které nastudoval režisér Petr Svojtka. Na scéně se představí Veronika Gajerová, Aleš Procházka, Veronika Kubařová a Viktor Dvořák.

„Hra Kdo se bojí Virginie Woolfové je geniálně zkomponovaná sonda do partnerských vztahů. Podle mne je to jedna z nejlepších her vůbec. Hovoří o zásadních a bolestných věcech s humorem, který je ovšem často zlý, a krutý, ale vede ke katarzi. Navíc je to hra napínavá a překvapivá,“ nechal se slyšet Petr Svojtka.

Jak přiznala na středeční tiskové konferenci Veronika Gajerová její role je velice náročná. „Já prožívám každou, ale tahle mne docela psychicky vyčerpává. Náročná je ale i pro mé kolegy. Je v podstatě o lidech, kteří nemohou být spolu, ale ani bez sebe. A tuhle situaci já osobně znám, takže možná hraji i samu sebe,“ vysvětlila Gajerová.

Hra byla poprvé uvedena na Broadwayi v roce 1962 a o čtyři roky později spatřil světlo světa i stejnojmenný film, v němž hlavní role hráli Elizabeth Taylorová a Richard Burton. „Ano, viděla jsem ten film zhruba před pěti šesti lety, kdy se nevědělo, že hru Edwarda Albeeho budeme hrát u nás v Rokoku. Mám na něj jen matné vzpomínky a vůbec o něm nepřemýšlím. Se svou rolí se snažím vyrovnat sama a po svém a samozřejmě podle záměru režiséra Petra Svojtky,“ dodala Veronika Gajerová.

9. 3. 2014 01:38 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.