(Zdroj: Herminapress.cz ) 30x FOTO

Tisková konference jedenáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností - Marika Šoposká: Hraju manželku- krávu, ale taková já vůbec nejsem!!!

PRAHA – Vyfasovala roli, která se jí prý strašně moc líbí a baví ji, i když hraje člověka na míle vzdáleného, než je prý sama ve skutečnosti. Herečka Marika Šoposká si střihne v chystané komedii Partika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima manželku. A ne ledajakou.

„Tak to je fakt. Hraju děsnou krávu, ale taková já rozhodně nejsem. Brrr. Je to děsná baba. Ovšem na druhou stranu, role je to parádní, hrozně se při zkouškách bavím, stejně jako kolegové a doufám, že dobrou náladu přeneseme z jeviště i do hlediště,“ s úsměvem prozradila Marika, jejímž „manželem“, ovšem jen na scéně je Roman Štabrňák.

„Musím, ač nerad potvrdit, přestože mám Mariku rád, za manželku bych jí nechtěl. Je děsná a její sebekritiku naprosto potvrzuji. Známe se řadu let, je skvělá herečka, parťačka a kolegyně, ale to, co předvádí v téhle komedii by snad odradilo každého chlapa,“ řekl Štabrňák.

Hovory o štěstí mezi čtyřma očima budou mít premiéru 7. července v rámci již jedenáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností, a to na letní scéně Vyšehrad. Kromě zmíněné dvojice se v „přehlídce zábavného domácího terorismu a festivalu trapností“, jak hru označuje autor a režisér Patrik Hartl představí i Jitka Schneiderová, která se bude střídat s Janou Strykovou, Filip Blažek a Kryštof Hádek v alternaci s Michalem Slaným.

„Komedie je o dvou mileneckých a jedné manželské dvojici a dost lidí se v ní pozná. Je to taková studie trapně neohrabaného hledání štěstí ve vztazích a v nadsázce odhaluje, že je vlastně velice těžké budovat harmonické zázemí. A dost prozrazování, více se divák dozví až při hře samotné,“ nechala se slyšet Jitka Schneiderová.

Metropolitní léto hereckých osobností nabídne od 24. Června do 30. Srpna na 60 představení. Nebudou kromě zmíněné novinky chybět ani osvědčené tituly z minulých let a uskuteční se i hudební setkání mj. s Monikou Absolonovou, Janou Kirschner či Danem Bártou.

23. 6. 2014 02:10 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.