Muzikant Jan Maxián složil ústřední písničku pro seriál TV Prima Přístav. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Titulní píseň k seriálu Přístav složil Jan Maxián: Víte vůbec, který fešák ji nazpíval?

Od konce srpna mají diváci možnost sledovat na obrazovkách televize Prima seriál Přístav, který se odehrává v chatové osadě, na břehu řeky. Chataření je u nás bezpochyby fenomén. Pojednává o něm i úvodní písnička seriálu Přístav, která se jmenuje Chatařská. Složil ji Jan Maxián (32), s nímž přinášíme rozhovor, otextoval Petr Kolečko (31) a nazpíval Vojta Dyk (30).

Je to vaše prvotina, co se seriálové či televizní a filmové muziky týká?

Píšu a skládám hudbu už spoustu let, pro filmy, seriály, reklamy, divadlo... Napsal jsem již spoustu hudby pro různé filmy a seriály u nás, ale i v zahraničí. V tuhle chvíli, když nepočítám Přístav, zrovna komponuju hudbu pro další dva různé seriály, jeden film a zanedlouho se začne připravovat druhá řada seriálu mimo naši vlast, pro kterou jsem též natáčel hudbu.

Jak se vám skládala právě Chatařská?

To šlo úplně samo. Představil jsem si všechny ty chatkové skvosty, dřevěné terásky, břeh řeky, bahno, holinky, pivo v kelímku, kadibudku... a píseň byla na světě :) Na počátku jsem měl "nalejvárnu" s dramaturgyní a režisérem projektu, abych zjistil, jaký dojem chtějí autoři dílem udělat, jaká bude atmosféra. Když jsem zjistil, že hlavními pilíři seriálu mají být právě ty věci, které znám z chatařské oblasti už od dětství, bylo jasno. A skládání šlo raz dva.

Oslovil jste jako interpreta Vojtu Dyka. Mohl jste to nazpívat i sám?

To mohl, ale zrovna mě nějak škrábalo v krku, asi rýmička, tak jsem to nechal pro jistotu na Vojtovi :) Píseň má velký nadhled, je úsměvná, ale je potřeba, aby ji člověk opravdu dobře zazpíval, aniž by se z toho ale ztratila určitá herecká zábavnost. Takže kromě Mariky Gombitové a Štefana Margity připadal v úvahu jedině Vojta.

Co vy a chataření a vodáctví? 

Vodáctví v mých žilách šplouchá už od pěti let, kdy jsem začal sjíždět každoročně Vltavu. A jezdím dodnes. Navíc jako malý jsem pobýval u Berounky v Zadní Třebáni, kde jsme měli chatu. Už ji tam nemáme, voda ji vzala, voli ji vypili. Sám teď silně zvažuju najít nějakou vhodnou chatičku na Slapech pro naši rodinu. Kdybyste o nějaké věděli, klidně mi dejte vědět. Tam by se muzika skládala jedna báseň.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 9. 2015 09:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.