Modelka Veronika Procházková pořádala charitativní galavečer. (Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Tleskáme! Čtěte, jak modelka Procházková pomáhá lidem s Alzheimerovou chorobou

Je nejen krásná, ale má i dobré srdce. Jak už jsme vám psali, modelka Veronika Procházková (28) spolupracuje s Nadací Život s demencí, která se stará o pacienty postižené Alzheimerovou chorobou.

"Podobnou zkušenost jako klienti nadace jsme zažili i v rodině, takže vím, jaké to je," svěřila II. vicemiss Miss ČR 2007, která pozvala i další kolegyně ze soutěží krásy, aby bez nároku na honorář předvedly v pražské Lucerně modely návrhářky Ivety Řádkové. Pokřtěn byl i kalendář Anavita, který modelky, sportovci, herci a zpěváci nafotili spolu s klienty domovů pro seniory.

„Byla zde velice příjemná atmosféra, lidé se bavili, snad to bylo milé a lidské. O to nám šlo. Byla velká starost sehnat dohromady všechny holky, protože toho mají hodně,“ říká Veronika, za kterou dorazili rodiče až ze Znojma.

Její další plány se opět týkají práce pro nadaci. „Je v plánu spolupráce s praktickými lékaři, neurology a psychiatry. V čekárnách chceme vytvořit kontaktní místa, kde lidé najdou naše propagační materiály. V lékárně bude možné udělat si test paměti, což je něco jako křížovka nebo IQ test,“ upřesňuje Procházková.

Nejedna modelka na galavečer přijela ze zahraničí. „Dnes jsem přiletěla z Bali. Jela jsem dvacet čtyři hodin v kuse, jsem hodně pracovně vytížená, proto chodím v Čechách jen na akce, které stojí za to a líbí se mi,“ vysvětlovala Tereza Fajksová (26).

„Tady jsem spoluorganizátorka, dělala jsem kalendář pro tuto nadaci, vymýšlela s týmem projekt a mám na svědomí také spot,“ pochlubila se ještě Miss Earth 2012.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 10. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.