Simona Kirchnerová je novou tváří kampaně módní návrhářky Ivany Mentlové. (Zdroj: Matúš Tóth ) 11x FOTO

To budete koukat: Tahle slovenská modelka nahradila v kampani Miss World Kuchařovou

V předchozích kampaních přední české návrhářky Ivany Mentlové se coby tvář kolekce střídaly Miss World 2006 Taťána Kuchařová a topmodelka Greta Slezáková, pro jednu kampaň dokonce pózovaly společně. Před dvěma lety byla tváří zimní kolekce modelka Ester Sátorová, manželka tenisty Tomáše Berdycha.

Novou tváří kolekce se stala osmnáctiletá Simona Kirchnerová. Slovenská modelka pracuje převážně v zahraničí – v New Yorku, Miláně, Paříži, Londýně. Předváděla pro značky Saint Laurent, Céline, Hermès, pózovala mj. pro portugalskou mutaci magazínu Vogue či německý Cosmopolitan. 

„Fotili jsme na denním světle. Papír na zemi s vykukujícím betonem mi evokuje sníh… Světlo, vizuální poselství kampaně vymýšlí fotograf Matúš Tóth. Já jen vždycky chci, aby byl cítit můj rukopis, můj tvůrčí rock 'n' roll," říká Mentlová s tím, že stejnou volnost dává vizážistce Ivaně Tokárské. „Spolupracujeme spolu osmým rokem, dobře se známe, jsme na stejné vlně,“ doplňuje návrhářka, kterou magazín Elle tento rok zařadil mezi skvadru módních vůdců ovlivňujících styl v České republice.

Kolekce podzim a zima 2015 je inspirovaná érou osmdesátých, devadesátých let, v nichž Ivana Mentlová vyrůstala. Vzpomínkami na film 9 a 1/2 týdne vyprávějící příběh o vášni vymykající se kontrole. Sukně pod kolena, výrazná ramena, oversized střihy, roláky. Oboustranné vesty a kabáty z jehnětiny. Tibetská koza, černá a rezavá kůže. Khaki a šedý python. Je to stejně smyslně dráždivé jako Kim Basinger a Mickey Rourke ve zmíněném snímku.

„Letošní zima je pro mě oslavou ženské figury, oslavou noblesního sex-appealu lady v rámci decentních více či méně přiléhavých střihů. A také nonšalantně volné fazóny. Ženskost skloňovaná ve všech pádech. Ženskost, která má nosnost a neschází jí nadčasovost, jež se u pravých kožešin a kůže předpokládá,“ vysvětluje designérka, jejíž kreace dokážou umocnit erotičnost ženského typu, jakým je Kuchařová, a vyzní sexy dráždivě i na křehké dívce, jež teprve dosáhla plnoletosti.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 11. 2015 20:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.