(Zdroj: Herminapress.cz ) 49x FOTO

To by se Stallone divil! Rocky maká na plný úvazek ve fabrice!

V nepříliš hostinné hale číslo 70 bývalého podniku ČKD to žije. Od rána do pozdních hodin večerních tu už více než měsíc makají protagonisté chystaného muzikálu Rocky, scénáristů Thomase Meehana a Sylvestera Stalloneho, hudebního skladatele Stephena Flahertyho, aby 3. března představili premiéru této velké show v české premiéře divákům v Kongresovém centru.

Spokojeni s průběhem zkoušek jsou všichni herci i zpěváci a samozřejmě především režisér Christoph Drewitz, který se v minulosti podílel rovněž na zahraniční verzi této podívané. Kdo zrovna nezkouší na scéně, zkouší v kostymérně. Známý a osvědčený výtvarník Roman Šolc měří, špendlí, upravuje oblečení účinkujících tak, aby dokonale každému sedlo.

„Vyrobili jsme 200 kostýmů, snažili jsme se vytvořit autentické oblečení, aby odpovídalo době, kdy se příběh odehrává. V těchto dnech probíhá, jak říkáme, špendlíková zkouška, kdy dolaďujeme kostýmy, některé už jsou hotové, na jiné se ještě čeká, třeba na luxusní kožichy, péřový kostým a podobně, ovšem žádný stres, vše běží podle plánu a bez problémů. Samozřejmě, jak jinak vše to nejlepší a nejluxusnější bude mít na sobě Apollo, neboli Luther Simon, Rocky a ostatní mají smůlu, ale ani jejich oblečení nebude nezajímavé,“ prozradil Roman Šolc. Podle našich informací by náklady na kostýmy měly vyjít skoro na jeden a půl milionu korun.

Rocky je strhujícím příběhem outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou a je i o osudové lásce. „Je to pro mě velká výzva. Skvělá je muzika, chytl mě i příběh. Hodně trénuji box, posiluji, běhám, prostě pro tuhle roli musím ze sebe vyždímat, co se dá. Je to makačka, být tady a zkoušet a večer třeba hrát představení a k tomu zaskočit do fitka, ovšem Rocky mi za to stojí. V létě si možná dám lázně, vířivku, a podobné radovánky, teď nějaké volno, nebo i jen zvolnění, nepřipadá v úvahu,“ vysvětlil Rocky, neboli  Honza Kříž, zatímco Peter Pecha, s nímž roli alternuje, bušil o kus dál v ringu do Apolla. 

Scénu s kostymérnou střídali podle časových dispozic režiséra a výtvarníka i další účinkující. „Je to trošku honička, ale příjemná. Christoph Drewitz ví, co chce, zkoušky jsou bez stresů, takže za mě spokojenost. A těším se, až se přesuneme do Kongresového centra a na dohled bude premiéra,“ řekla Adrien, čili Markéta Procházková, které souhlasně přikyvovala Hanka Holišová, s níž se v roli bude střídat. Prostě a jednoduše, Rocky jede plnou parou vpřed a za tři týdny se těší na diváky kromě zmíněných umělců i všichni ostatní účinkující.   

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

14. 2. 2017 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.