(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

To bylo uvítání! Vorel se líbal s Hanákem

Bylo to pro oba, jak shodně potvrdili, opět velice příjemné setkání. Režisér Tomáš Vorel přivítal v kině Atlas na projekci digitalizované a zrestaurované verze filmu Cesta z města z roku 2000 svého dlouholetého kamaráda herce Tomáše Hanáka. A nezůstalo jen u objetí a potřesení rukou, došlo i na líbačku. Decentní, ale upřímnou.

„Víte, já s Tomášem Vorlem točím od nepaměti, vlastně, když si to tak v hlavě srovnám, on byl kdysi vůbec mým prvním režisérem, takže jsme kamarády mnohá desetiletí. Každý film, který jsem s ním točil, byla vždycky radost. Všechno probíhalo bez stresu a napětí, a kdybych to shrnul, šlo napůl o dobrodružství, protože jsme občas scénář dolaďovali přímo na place, a napůl o zábavu. Na každou spolupráci jsem proto kývnul kvůli němu, protože strávit s ním měsíc času při natáčení je vždy velká švanda,“ vysvětlil netradičně pojatou „vítačku“ Tomáš Hanák.

Jak prozradil na digitalizovanou verzi Cesty z města se těšil, už i z toho důvodu, že patnáct let film neviděl a pak i kvůli jedné drobnosti. V roce 2000 byl černovlasý kudrnáč, takže si užil i konfrontaci svého „zjevu“ se současností. Film Cesta z města zavádí hlavního hrdinu, tedy Tomáše Hanáka na venkov, od ruchu velkoměsta do úplně jiného prostředí. A jaká byla hercova soukromá, osobní cesta z města?

„Po protialkoholní léčbě jsem potřeboval vypadnout z míst, kde jsem píval, takže jsem zamířil na křivoklátsko a jsem tam dodnes. Žádný stesk po městě už hodně dlouho necítím, život je tam takový srozumitelnější. Mám kolem sebe lesy, teče tam Berounka, je to prostě klidné, pohodové místo. Lidé se tam znají a taková ta městská anonymita, která hrozí ve městě, tam nemá nárok. Je mi tam fajn,“ doplnil Tomáš Hanák.

Na digitalizovanou verzi Cesty z města dorazili i další hvězdy filmu, mj. David Vávra, Radomír Uhlíř, Tomáš Vorel ml., či Michal Vorel. Nechyběl ani Milan Šteindler s apartní sádrovou ozdobou ruky, kterou, jak s úsměvem prozradil, získal od lékařů po vyřešení jistého blíže nespecifikovaného konfliktu. 

Všichni zmínění se ještě třeba spolu s Bolkem Polívkou, Evou Holubovou představí i v dalším chystaném filmu Tomáše Vorla Cesta domů.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 12. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.