(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

To je dvojka - úlisná vyšetřovatelka Dolinová a sadistický doktor Tesařík!

Horní část Václavského náměstí byla obšancovaná vozy Veřejné bezpečnosti a v prostorách krizového štábního krytu v bývalém komunistickém hotelu Jalta, protkaném odposlechy, řádili vyšetřovatelé. Úlisná a drsná estebačka Dolinová tu vyslýchala muzikanta a používala metody, při kterých naskakovala přihlížejícím husí kůže, hned vedle její neméně sadistický kolega, doktor Tesařík,aplikoval své oběti do žil drogy.

„Brrr, dost hustá role a zaplať bůh, že jen role a že už je dávno těm časům odzvoněno. Sehráli jsme živé obrazy toho, jak to kdysi za totality chodívalo a možná jsme byli jako vyšetřovatelé oproti těm skutečným, ještě krotcí. Je skvělé, že už žijeme někde úplně jinde,“ nechala se slyšet Míša Dolinová, které souhlasně přikyvoval i Richard Tesařík.

A zatímco se v podzemí vyslýchalo, o několik pater výš soudružky prostitutky dávaly k dobru vyzývavé tance. „Žádné prostitutky, tohle řemeslo bylo tabu, jsme lehké tanečnice společnice,“ vysvětlila jedna z „umělkyň“.

Celý program, jehož režisérem byl Roman Štolpa, byl předehrou ke křtu knihy Jiřího Zídka Bídníci.cz aneb Špinavé obrazy z dějin národa českého. Kmotry díla se stali herci Rudolf Jelínek, Ivo Niederle a Martin Dejdar.

„Víte, když jsem přicházel a viděl ta auta s písmeny VB obklopená tehdejšími příslušníky bezpečnosti docela mi přeběhl mráz po zádech stejně asi jako každému, kdo tu dobu zažil. Je dobře, že vznikají takové knihy, jako ta, kterou jsme pokřtili rozstříhanými fotkami bývalých komunistických státníků. Je třeba připomínat, že něco takového tu skutečně bylo a nesmí se už vrátit,“ uvedl kmotr Martin Dejdar.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

30. 4. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.