Petr Vršek, Kamila Kikinčuková, Jan Schmid, Jan Onder (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

To je kariéra! Hvězda ze StarDance Jan Onder dostal hlavní roli v divadle

Autor a režisér Jan Schmid postavil text nové ypsilonské hry Varieté Freda A. aneb Chytání větru především na nově objevených souvislostech. Přišel totiž na pražský původ Freda Astaira, kterého máme během dvacátého století spojeného především s Amerikou, New Yorkem a s Hollywoodem. Jeho židovský dědeček žil totiž v Praze na Josefově a jmenoval se Austerlitz.

„Informace objevené v Praze nás donutí, alespoň klouzavým retrospektivním způsobem navštěvovat Ameriku a pokoušet se o nalézání nových souvislostí. Celkově vycházíme především ze vzpomínek Fredovy taneční partnerky Ginger Rogers, kterou hraje Jana Synková, a jejího posledního manžela (Oldřich Navrátil), který má možná svěžejší paměť, přičemž mladou tančící Ginger bude s Janem Onderem jako retro tančit Bára Skočdopolová, takže to budou i časté skoky mezi tenkrát a dnes.“

„Jsem především tanečník společenských tanců, teď používám swingové pohyby a interpretace a i přesto, že se swingem nemám moc zkušeností, rozumím charakteru pohybu. A naštěstí jsme mluvili s panem režisérem o tom, že step nemusí být paradoxně vždycky jen o bezchybném stepování,“ řekl Tanečník Jan Onder pro ypsilonský Zpravodaj.

Diváky bude životním příběhem fenomenálního tanečníka, spojeného především s hudebním a tanečním filmem, provádět detektiv příběhu Petr Vršek s partnerkou Kamilou Kikinčukovou, která bude vedle postavy detektivova pomocníka Watsona rovněž sestrou Freda Astaira Adélou.

Hrají: J. Onder, J. Synková, B. Skočdopolová, O. Navrátil, P. Vršek, K. Kikinčuková, P. Nový, R. Rychlá, M. Bohadlo, M. Čížek, D. Šváb, M. Janouš, J. Vacková, J. Večeřa, R. Mrázik, J. Noha, D. Renč Režie: J. Schmid Výprava: O. Zicha Hudební úprava a nastudování: V. Šrámek, D. Renč Choreografie: J. Onder  

Premiéry se konají 12. a 15. ledna od 19.30 hodin ve Studiu Ypsilon.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 1. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.