(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

To je podoba! Babička Iva Janžurová, dcera Sabina Remundová, vnučka Adina se nezapřou

Byl to parádní večer v Divadle Kalich. Na jevišti se v premiéře představení významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Créve Coeur představilo kvarteto hereček, které mu dalo šťávu a vysloužilo si potlesk ve stoje. Sabina Remundová, Lucie Žáčková, Bára Munzarová a Iva Janžurová excelovaly v cituplné komedii, která polechtá bránici a navíc možná donutí k zamyšlení.

„Není to pro mě novinka. Roli, kterou dnes hrála moje dcera Sabina, jsem hrála před více než třiceti lety ve Vinohradském divadle i já. A protože Tennessee Williams je pro mě tím nejvýsostnějším autorem jednu z rolí, slečnu Gluckovou, jsem ztvárnila i já,“ řekla po představení a děkovačce režisérka Iva Janžurová.

„Tahle hra je mou srdeční záležitostí. S nápadem uvést ji v Divadle Kalich jsem přišla já a domluvili jsme se. Kromě toho, že jsem si sama v Báječné neděli v parku Créve Coeur zahrála jsem podstoupila i svůj režijní debut. Budou-li následovat další je otázka. Já se nepovažuji za perspektivní a nadějnou režisérku, ovšem přijde-li nabídka, budu o ní vážně uvažovat,“ s úsměvem řekla Janžurová.

Na roli, kterou hrála zhruba před pětatřiceti lety „nominovala“ svoji dceru Sabinu a se svou volbou byla spokojena.

„Klobouk dolů, myslím si, že to dělá dobře. Já vždycky, když se na ni dívám, tak jí obdivuji a říkám si, takhle bych to já nezahrála. Nevím, možná je v mém hodnocení kus mateřské lásky, ale dobrá je určitě, stejně jako Lucka Žáčková a Bára Munzarová,“ dodala Iva Janžurová. A jak prožívala režijní vedení své matky Sabina Remundová?

„Nemůžu si na nic stěžovat. Bylo to pohodové a příjemné. Maminka má na tuhle hru hezké vzpomínky. Tehdy ji režíroval můj táta na Vinohradech a osud tomu dal, že to je první její věc, kterou podstoupila jako režisérka. A myslím si, že velice zdařile,“ uvedla Sabina Remundová, kterou přišly na premiéru podpořit i její děti. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 4. 2017 11:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.