(Zdroj: Zoo Praha ) 2x FOTO

To jsou miláčkové! Chcete je vidět na vlastní oči?

Během podzimních prázdnin čeká na všechny návštěvníky Zoo Praha bohatý program. Připravena jsou komentovaná setkání u našich mláďat, ukázky výcviku zvířat či zvířecí dílny. Všechny též zveme do Pavilonu šelem a plazů – dvě zářijová koťata kočky rybářské již jsou společně se svojí matkou k vidění ve své expozici. Pestrý prázdninový program vyvrcholí sobotní oslavou Mezinárodního dne gibonů.

V těchto dnech je možné v pavilonu Šelem a plazů pozorovat dvě koťata kočky rybářské, která se narodila 14. září. Odchov tohoto druhu není snadný, při spárování je důležité, aby si obě zvířata vzájemně rozuměla. O to větší radost máme, že u tohoto páru se jedná již o druhý úspěšný odchov. Matkou je zkušená pětiletá samice Oruwa, otcem pak dvanáctiletý samec Mates, který do Zoo Praha dorazil před devíti lety ze Srí Lanky.

Během prázdninové návštěvy Zoo Praha si rozhodně nenechte ujít také komentovaná setkání u expozic našich letošních mláďat či mimořádné ukázky výcviku zvířat, které se konají v Amfiteátru Bororo. V pátek pak zveme všechny děti do Vzdělávacího centra, kde si budou moci vyrobit masku zvířete, antistresové omalovánky, vyřešit zvířecí hlavolamy a mnohé další. 

Podzimní prázdniny v Zoo Praha vyvrcholí v sobotu oslavou Mezinárodního dne gibonů. Dozvíte se mnoho zajímavostí o tomto ohroženém druhu zvířat - o jejich jedinečných schopnostech i způsobu jejich života. Ve 13 hodin pak dostanou giboni dárek a vy jim společně s námi můžete poblahopřát.   

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

27. 10. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.