(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

To se Gottovi a Bílé nepodařilo! Hana Zagorová pokřtila svoji zlatou minci vlastní krví!

Zpěvačka a mnohonásobná zlatá slavice Hana Zagorová pokřtila zlatou a stříbrnou medaili se svým portrétem v pražském Klubu České mincovny v pasáži České národní banky. Byl to pro ni zároveň i jakýsi dodatečný dárek k jejímu nedávnému životnímu jubileu.

Hanu Zagorovou pořadatelé přivítali kyticí bílých růží a zpěvačka si nešťastně jeden trn zabodla do ruky tak hluboko, že pomalu celý program strávila s kapesníkem přiloženým ke krvácející ráně.

„Medaili pokřtí Hanička Písnička vlastní krví,“ zašumělo davem přítomných.

Medaile na přední straně vyobrazuje Hanu Zagorovou věrně podle portrétu. Zadní strana pak připomíná, že zpěvačka je držitelkou Zlatých slavíků a přináší kultovní písňové verše z 80. let - Maluj zase obrázky dlaní horkou od lásky. Skladatel Pavel Žák se tak stává jedním z mála, jehož píseň je vyražena do zlata.

„Je to jedna ze zásadních písniček, která mě provází životem i kariérou a zpívám ji na každém vystoupení,“ uvádí k tomu zpěvačka.

Medaile vychází v několika velikostech. Zlatá půluncová přijde na 27 950 korun, uncová pak na rovných 55 tisíc. Stříbrná jednouncová verze pak stojí 1 750 korun. 

Po Karlu Gottovi, Waldemaru Matuškovi a Lucii Bílé tak i Hana Zagorová má svůj portrét na pamětní medaili.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.  

7. 2. 2017 09:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.