Tanečník Vlastimil Harapes a herečka Marta Vančurová (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

To to utíká! Lásku si prožili před čtyřiceti lety!

Své významné životní jubileum, sedmdesát let, moc slavit nechtěl. A už vůbec ne nějak pompézně. Osud a hlavně scénáristé rozhodli jinak a 12. července proběhne ve Státní opeře benefičně-narozeninový koncert tanečního mistra, herce, pedagoga, režiséra, prostě všeuměla, Vlastimila Harapese pod názvem A tančím dál.

„Nevím, zda se tenhle věk má slavit, ale proč vlastně ne. Jde v podstatě jen o číslo, hlavní, je že se na scéně Státní opery potkám se svými kamarády a přáteli a samozřejmě i svými příznivci. A teď, kdy se to pomalu blíží, se už moc těším,“ řekl na tiskové konferenci ke zmíněnému galavečeru budoucí oslavenec.

Vlastík, jak mu přátelé říkají, se narodil 24. července 1946, slavit se ovšem bude v předstihu a pogratulovat přijde mnoho známých tváří. Mezi hosty nebudou chybět např. Hana Zagorová, Jiří Suchý, Marta Vančurová, Uršula Kluková, Marie Poledňáková, Michal Štípa, Jaromír Hanzlík, Leona Machálková a mnoho dalších, kteří vystoupí v komponovaném pořadu, plném zpěvu, tance i mluveného slova.

„Já jsem si s Vlastíkem prožila Den pro mou lásku. Hráli jsme partnery v tomhle filmu, který vznikl už před čtyřiceti lety a ráda na natáčení vzpomínám. Díky němu byla realizace tohohle dramatu příjemná a díky Vlastíkovi jsem pak poznala i něco, co mám ráda dodnes. Pozval mě na zkoušku baletu a to, co jsem viděla, ve mně zanechalo silný dojem a objevila jsem nový svět. Spojení hudby a krásného pohybu. I za to mu patří můj dík a dík i za přátelství,“ nechala se slyšet Marta Vančurová.

Na konferenci se ale jen nemluvilo. Vlastimil Harapes dostal v předstihu od hotelu Julian, kde se akce konala, obří dort a od malých umělkyň z pražské konzervatoře i dárek baletní.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

20. 4. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.