Zpěvačka Elišku Ochmanovou přivezl Peter Strenáčik na koloběžce. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

To tu ještě nebylo! Sibyla přijela do práce na koloběžce

Po vánoční a novoroční přestávce nastoupili včera protagonisté chystaného muzikálu Sibyla – Královna ze Sáby opět do „pracovního procesu“. Dopoledne cepoval režisér Radek Balaš (50) s asistentkou choreografie Lucií Holáskovou company, odpoledne nastoupili na plac sólisté. A všichni dorazili do kulturního domu Novodvorská na čas, buď auty, nebo hromadnou dopravu. Jedinou výjimkou byl písař Baltor, neboli Peter Strenáčik (33), který se dostavil na koloběžce.

„Vyrazit jsem musel s časovou rezervou. Mám to od baráku skoro patnáct kilometrů a jízda ve sněhu na tomto přibližovadle má svá specifika,“ vysvětlil Strenáčik, který ovšem nepřicestoval sám. Jako správný gentleman naložil při „mezipřistání“ na Václavském náměstí i kolegyni Sibylu, tedy Elišku Ochmanovou (26).

„To tedy byla jízda,“ ulevila si Eliška a dodala „Zpátky už pojedu něčím jiným. Přeci jen koloběžka není nejlepším dopravním prostředkem na sněhu a ledovce,“ okomentovala příjezd Ochmanová, která se hned v předsálí přivítala s kolegy z muzikálu. Na místě už čile komunikovali třeba králové Šalamouni, neboli Dan Hůlka a Radimem Schwabem, nechyběla druhá Sibyla Eva Burešová, velekněží Jiří Zonyga a Martin Pošta, chůvy Ilona Csáková a Hanka Křížková a další pěvci a tanečníci.

„Přísným okem přehlédl své ovečky ještě před zahájením zkoušek režisér Radek Balaš. Nezakabonil se, ale naopak pousmál. „Můžeme začít okamžitě. Žádné dřepy, kliky ani běhy nebudou, všichni jsou profíci, a jak jsem zaznamenal, váhové přírůstky nenastaly, takže přežírání se nekonalo a proto se naštěstí nebudou muset přešívat kostýmy,“ s úsměvem vysvětlil Balaš. 

Jak prozradil zkoušet se bude téměř denně, s výjimkou neděle, 6. února se všichni přesunou do Divadla Hybernia, kde muzikál Sibyla-Královna ze Sáby dostane už finální podobu před premiérou, která proběhne 17. března.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 1. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.