(Zdroj: Archiv Alex Dowis ) 10x FOTO

Tohoto chlapíka Lucie Bílá vyhodila z Talentu a pak mu tleskal Antonio Banderas a diváci v Americe!

Alex Dovis jako první u nás a snad i v Evropě předvedl v soutěži Česko Slovensko má talent své unikátní umění light-art show (malování světlem). Tehdy vzal všem dech! I Lucii Bílé! Ta ho sice nejprve z placu před kamerami vyhodila, pak se chvíli dohadovali, aby jej nakonec přizvala ke svým mnoha velkým tour a koncertům. Teď se tento netradiční umělec jako první Čech dostal do show America’s Got Talent. (Amerika má talent). 

Ještě, než světlomalíř odletěl do Los Angeles, kde se ‘americký Talent’ natáčí, zúčastnil se ve Španělsku velké televizní talk show El Hormiquero, kde svým uměním naprosto dostal slavného herce Antonia Banderase. Ten mu nejenom dlouho tleskal, zajímal se o light-art show, ale také se s ním vyfotil. 

V America’s Got Talent pak Alex Dowis zažil obrovský standing ovation. Jak dopadl a zda postoupil do dalšího kola, se ukáže později. Respektive diváci se to dozví koncem května, kdy se díl s Dowisem bude na NBC vysílat. „Bylo to fantastické! Je to takový jeden ze splněných snů! Letěli jsme tam vyloženě na pozvání, protože si mě vybrali a chtěli to, co dělám, vidět na vlastní oči. Nepopsatelné! Atmosféra, lidi, prostředí, zkrátka všechno. A je mi ctí, že jsem vlastně první Čech, který tam něco takového mohl prezentovat,” prozradil Alex Dowis, který se v Los Angeles, kde se pořad natáčí, setkal i se známou českou režisérkou a producentkou Pavlínou Moskalykovou, která žije střídavě tam i tady. „Vzali jsme ji s sebou na natáčení a byla to pecka. Moc nám s klukama držela pěsti…,” podotkl Alex Dowis.

Dnes má Alex Dowis svůj tým, vystupuje po celém světě a například v pražském Divadle Ta Fantastika jednou až dvakrát měsíčně prezentuje light-art show pro české i zahraniční diváky. Alex také se svou originální výtvarnou show Art of Evolution jezdí po republice. Už 4. května se Dowis a jeho tým s představením objeví třeba v Plzni. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

12. 4. 2019 12:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.