(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Tokhiho bubny hodily do pohody Sabinu Křovákovou, Petra Kutheila či kluky Štěpánky Duchkové. Špunty do uší nepotřebovali

To, že k tanci patří bubny a rytmus, ví excelentní bubeník Tokhi už dávno. Nyní ale nastala správná chvíle, kdy ke svým bubenickým projektům, jako jsou například Bubny do škol, přidal ještě další. Spojil síly s taneční akademií BDS Academy a v jeho prostorech otevřel Tokhi bubenickou akademii Groove Army Academy.

Hned při slavnostním otevření si bubny zkusili oba kluci moderátorky Štěpánky Duchkové. „Je to pro ně prima odreagování. Mají za sebou školní dny, a přestože se do školy těšili, trochu je to vykolejilo. Tady si zabubnují a bude klid. Srovná je to do latě,“ libovala si matka Duchková a uvolňovala si zalehlé uši.

Za bubny se statečně postavili také dva SuperStaři Zbyněk Drda a Sabina Křováková. „Já na bubny umím. Od dvanácti let jsem chodila do lidovky na bicí, až potom jsem přešla na kytaru, abych u toho mohla zpívat. Bicí mám hodně ráda a na Tokhiho jsme se těšila,“ uvedla Sabina a na otázku, že prý bubnování uklidňuje, se zasmála. „Mně šlo vždycky o to, že je to hlasité a je mě slyšet. Já byla klidná, ale sousedi měli nervy nadranc. Ale bubeník by se mi hodil. Obměňuji kapelu a bubeníka potřebuji,“ lovila Sabina Křováková ve vodách Groove Army Academy.   

Rockerovi Petru Kutheilovi a jeho přítelkyni, tanečnici Markétě Šandové, rachot bubnů ve zkušebně vůbec nevadil. A přesto, že je o Petrovi známo, že je s rytmem na štíru, na buben zahrál přesně. „Jsme zpěvák, tak rytmus udržet musím. Mám ale občas problém skloubit rytmus a tanec. Déle mi trvá, než se taneční kreace naučím. Ale všechno špatné je k něčemu dobré. I do muzikálu potřebují takové taneční exoty, jako jsme já a opravdu ty nabídky mám,“ smál se Petr Kutheil, který, dle jeho slov, svůj momentální přetlak nasměroval do bubnů a krásně se odreagoval.

Dobře se bubnovalo i zarostlému tanečníkovi Markovi Dědíkovi, bubny ladily také Petrovi Vojnarovi a jeho nové přítelkyni.

„Konečně jsme splnili přání mnohých a otevřeli pravidelný bubenický kurz, kde se zájemci budou učit bubnovat pod taktovkou nejlepších hráčů Groove Army alfa týmu. Bubeníci nepotřebují vůbec nic. Jen snad pohodlné oblečení, aby se mohli dobře hýbat. Pořádně se zapotí, protože bubnování je dřina,“ představil svoji Groove Army Academy její šéf Tokhi, který může být spokojený. Jeho první workshop v jeho Groove Army Academy v BDS Academy, v budově Tělocvičné jednoty Sokol Praha Královské Vinohrady, vyšel na jedničku.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

5. 9. 2019 19:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.