Herec Tomáš Hanák si v kině užíval premiéru filmu Tomáše Vorla Kamenný most. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Tomáš Hanák opět na plátně kin. Věříte, že tento sexy chlap bojoval s alkoholem?

Téměř přesně po dvaceti letech se na plátna kin vrací po drama režiséra Tomáše Vorla a spoluscénáristy Jaroslava Duška Kamenný most. Hlavní roli v něm ztvárnil Tomáš Hanák, který se obnovené premiéry v kině Lucerna zúčastnil se svým synem, jak jinak, než Tomášem juniorem. A jak se mu film, který doznal řady změn, mj. byl zkrácen o deset minut, byl digitalizován a doznal díky Tomáši Vorlovi několika dalších úprav, zamlouval?

„Víte, já jsem tenkrát byl krátce po protialkoholní léčbě, takže to poslední, co bych v té době potřeboval, byly deprese a noční natáčení. Co člověk nechce, toho se mu ale dostane měrou vrchovatou a já nebyl výjimkou. Osobně jsem ten film trošičku v té době odsuzoval, že lidem nepomáhá. Nebylo v něm příliš optimismu. Dnes jsem ale změnil názor. Sledoval jsem dílo, podle mého názoru, vyšší jakosti, i když podle jeho křestního listu spíše pro pamětníky. A jak se mi líbil? Díky kameře, hudbě a digitálnímu zpracování byl velice dobrý. Neviděl jsem ho snad patnáct let, takže jsem byl mile překvapen, jak teď vypadá. Dokonce jsem se vydržel celou dobu sám na sebe na plátně dívat. A to je co říct,“ nechal se po projekci slyšet Tomáš Hanák, který na obnovenou premiéru přivedl i svého syna. A jak se líbil jemu?

„Neměli jsme moc času to probrat, ale určitě si o Kamenném mostě ještě popovídáme a probereme ho. Byl bych rád, kdyby v něm našel, už ve svém věku šestnácti let, nějaké body, které by ho zaujaly. Je to vlastně dokument doby, kdy se děly různé dobré i zlé věci a je to vlastně tak trošku i má autobiografie. Takže hodnocení syna zatím neznám, ale neusnul, neodešel, vydržel, takže asi byl spokojen, a o to tak nějak i v životě jde,“ doplnil Hanák. A nač se mohou diváci těšit v budoucnu a kdy se Tomáš opět objeví na plátnech kin?

„V současné době něco točím na Slovensku, ale hlavní pro mě je, že jsem získal svobodu. Tím, jak mám svoji restauraci, nemusím brát, co se naskytne, ale rád si počkám na projekt, který mě chytne a bude stát za to, abych do něj šel,“ dodal herec.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 1. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.