(Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Tomáš Linka z Fešáků: Padesát let na scéně začíná bolet, ale přežijeme!

O rok překročil sedmdesátku, ale není to na něm moc vidět. Pořád hraje a zpívá s kapelou Fešáci, i když, jak říká, přece jen přibývající léta jsou znát. Věk ovšem Tomáš Linka neřeší, dokud to prý půjde, nemíní s country skoncovat. Prostě člen kapely Fešáci, která letos slaví padesátiny, se prý těší na druhou polovinu života.

„Samozřejmě je to jiné, než když jsem, nebo jsme, začínali. Bylo nám dvacet a nic nebyl problém. Teď je tělesná schránka přeci jen opotřebovaná. Klouby stávkují a někdy ráno, než se člověk rozchodí, to nějaký čas trvá, ale večer si přeci jen dají říci a je to v pohodě. Pořád nás baví vystupovat a snad baví naše písničky i lidi, takže věřím, že nějaký ten čásek ještě vydržíme a ty naše bolesti a bolístky přežijeme,“ řekl Tomáš na křtu nového trojalba skupiny s názvem Fešáci 50 let v Supraphon Musicpoint, které vychází právě ke zmíněnému padesátiletému jubileu. Jak dlouho to bude, ale nespecifikoval, protože čas je pojem relativní.

„Tak třeba v Americe jsou kapely osmdesátníků, které stále hrají a mají velký okruh fanoušků. Proč bychom je nemohli následovat. Chuť máme pořád, a dokud nás bude držet spolu se zdravím, pak se nás jen tak nezbavíte,“ s úsměvem doplnil Linka.

Na zmíněném trojcédéčku jsou největší pecky Fešáků. Soubor obsahuje dvě výběrová alba písniček z let 1969 – 2012 a jedno s novinkami, které prezentovali v období 2013 – 2017. Tím ovšem oslavy padesátiletého vzniku kapely nekončí. Už dnes odstartují Fešáci turné po České republice, a to ve Varnsdorfu, které po zhruba 40 koncertech vyvrcholí 23. listopadu v pražské Lucerně.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 5. 2017 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.