(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Tomáš Savka: Cena Thálie? Pro mě fakt bomba!

Bez vytáček přiznal, že to nečekal. Ani ve snu by ho prý nenapadlo, že si dojde pro Cenu Thálie za rok 2014 v kategorii muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry na jeviště pražského Národního divadla.

Ale bylo tomu tak, zpěvák Tomáš Savka ji za roli vypravěče Che, kterého ztvárňuje v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě v muzikálu Evita, od soboty má. 

„Vůbec jsem v to nedoufal. Už nominace mezi tři nejlepší byla pro mne velkým úspěchem, ale prvenství bylo spíše v oblasti sci-fi. Prostě bomba.Osobně jsem měl zcela jasno, která ze zpěvaček vyhraje ve stejné kategorii mezi ženami, a nemýlil jsem se. První skončila kolegyně ze stejné ostravské scény Hanka Fialová a podle mě naprosto zaslouženě. V roli Edith Piaf v muzikálu Edith a Marlene byla fantastická. Jsem rád, že obě ocenění jdou do Ostravy,“ s nadšením se na slavnostním večírku na Žofíně rozplýval Tomáš, kterého doprovázela manželka a maminka.

A jelikož Cena Thálie se „nerozdává“ každý den, lehce to oslavil pivkem. „Žádná bujará pitka se konat nebude. Přiťuknu si s kolegy a kamarády a hajdy domů. Tam si otevřeme šampáňo, přiťukneme a tím vše skončí. Práce čeká,“ dodal s úsměvem Tomáš Savka.

29. 3. 2015 14:23 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.