Matěj Hádek převzal za bratra Kryštofa Cen české filmové kritiky. (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Tomu se říká bratrská výpomoc. Matěj Hádek sbírá ceny za mladšího bráchu Kryštofa

Byl mezi nominovanými, ale cenu pro nejlepšího herce získal jeho brácha, Kryštof (33). Při vyhlašování výsledků Cen české filmové kritiky v Divadle Archa se ale jen usmíval. Matěje Hádka (46) to ani v nejmenším nerozhodilo. Spíš naopak, svému o sedm let mladšímu sourozenci to prý strašně moc přál.

„Brácha mě k filmu Honzy Prušinovského Kobry a užovky vlastně dostal a dík mu za to. V celovečerním filmu jsme se sešli spolu poprvé a poprvé hráli i bratrskou, dost nesourodou dvojici. To, že jsme se za obě naše role dostali do nominace je velký úspěch a že Kryštof cenu za nejlepšího herce získal, je úplná paráda. Jeho role byla náročnější. Hrát magora, feťáka a vykradače chatek je dost těžký úkol. Zvládl ho skvěle a zaslouží si tu cenu. Také jsem mu to hned esemeskoval a byl hodně rád,“ řekl Matěj Hádek, který za Kryštofa, který je zdravotně indisponován, přebral zmíněné ocenění. „Rád za brášku přebírám ceny. Není to poprvé. Jsem jeho prvním kritikem a hodně si o našich rolích povídáme. Dneska si ale pro ocenění osobně přijít nemohl. Zhruba před čtrnácti dny uklouzl na ledovce, zlomil si nohu a musel podstoupit operaci. Má v noze šrouby a zatím to na nějaké náročné chození není. Možná se ani nebude moci zúčastnit Českých lvů, protože tak nějak v době, kdy by se měly výroční ceny České filmové a televizní akademie udílet (5. března), ho čeká další operační zákrok. Ale uvidíme,“ dodal Matěj Hádek.

Kategorii Nejlepší herečka v šestém ročníku Cen České filmové kritiky získala Alena Mihulová za hlavní roli ve filmu Domácí péče, nejlepším filmem se za loňský rok stalo komediální drama Ztraceni v Mnichově, ocenění se dočkal i nejlepší dokument, nejlepší scénář, objev roku, audiovizuální počin a objev roku. 

 Na slavnostní vyhlášení dorazila řada známých tváří mj. Vojta Dyk s Tatianou Vilhelmovou, Jana Štěpánková, Martha Issová a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

25. 1. 2016 08:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.