(Zdroj: Tři oříšky pro Popelku ) 17x FOTO

Tři oříšky pro Popelku mají už kostýmy! Podívejte se, jak to hercům sluší

Do premiéry dlouho očekávané rodinné show Tři oříšky pro Popelku sice zbývá ještě necelý měsíc, přípravy kostýmů jsou ale již téměř u konce. Kostýmní výtvarník Roman Šolc ale neměl jednoduchý úděl. Zapotřebí bylo totiž na 250 kostýmů. 

Přední kostýmní divadelní výtvarník Roman Šolc při své profesi využívá zkušeností ze své profesionální taneční kariéry. Jeho kostýmy jsou tak nápadité, do každého detailu provedené a hlavně uzpůsobené pro potřeby tanečníků. Proto i producenti rodinné pohádkové show Tři oříšky pro Popelku sáhli po jeho službách. A zadání neměl Šolc vůbec jednoduché. Pro všechny hlavní herce totiž bylo potřeba na 250 kostýmů.

“První kostýmní zkoušky již proběhly a kostýmy vypadají úchvatně. Roman opět potvrdil, proč patří ke špičce ve své profesi. Poprvé se herci v kostýmech předvedou na zkoušce 24. září. Poslední detaily se budou ale dolaďovat ještě před premiérou, jak je zvykem,” sdělil PR manažér projektu Petr Lepša. 

Během představení se herci převléknout hned několikrát. Pro některé postavy se šilo dokonce až pět kostýmů. Bylo dokonce nutné vytvořit speciální kostým pro sovu Rozárku, kterou zosobní tanečnice a bude dokonce i létat.

A jak se Šolcovi kostýmy povedly? Na to se můžete přijít podívat od 12. října do Kongresového centra v Praze, kde se bude rodinná pohádková show Tři oříšky pro Popelku uvádět.  

Obsazení TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

Popelka – Nikola Ďuricová / Sabina Rojková / Kateřina Klausová, Princ – David Gránský / Karel Heřmánek ml. / Milan Peroutka / Štěpán Komárek, Král – Pavel Trávníček / Jan Rosák / Oldřich Kříž, Královna – Mahulena Bočanová / Dana Morávková / Dagmar Zázvůrková, Macecha – Jitka Sedláčková / Jana Švandová / Veronika Žilková, Sestra Dora – Kamila Nývltová / Kateřina Sedláková / Anna Slováčková, Vincek – Karel Heřmánek st. / Václav Vydra / Vlastimil Zavřel, Preceptor – Milan Šteindler / Josef Vrána, Vítek – Lukáš Adam / Martin Kraus / Vít Levinský,   Kamil – Jan Komínek / Lukáš Kofroň / Jindřich Žampa 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

18. 9. 2018 07:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.