(Zdroj: Herminapress.cz ) 133x FOTO

Tři tváře karlovarského festivalu. Desítky fotek vám připomenou, jak před mnoha lety pařily české celebrity.

Karlovarský filmový festival má několik podob, lépe řečeno tváří. Ta první tvář je zcela oficiální. Odehrává se většinou ve dne. Ta druhá tvář, neoficiální, se objevuje zcela pravidelně se zapadajícím sluncem. Tedy vždy se soumrakem.

Nad tou první tváří mají dohled nejen diváci a novináři, ale také partneři se tak nějak hlídají navzájem (zapni si knoflík u poklopce, máš nakřivo kravatu atd.) Chovají se k sobě, jakože na vše kolem nich neustále svítí slunce. (Mareš – Faltýnová –  zahajovací ceremoniál 2014) Nekouří! Alkohol pijí jen sporadicky a mnozí se snaží ignorovat plné rautové stoly, protože není nic horšího, než že v novinách vyjde fotka, jak se česká filmová hvězda láduje oschlým chlebíčkem, přičemž ukazuje národu kolik má zaplombovaných zubů. Pánové dámám líbají ruku, dámy se snaží nasadit, pokud to svedou, intelektuální výraz. I ti největší nepřátelé novinářské branže (Kraus, Vetchý a spol.) dokáží na oficiálních festivalových akcích zodpovědět otázku na diktafon. J

Tohle všechno mizí ve chvíli, kdy nad Karlovými Vary zapadá slunce.  Vše to, co je pro většinu celebrit přes den tabu a na co se dívají s opovržením, nabývá v noci legálního měřítka a požívá se, co hrdlo ráčí. To následně a samozřejmě přináší mnoho neočekávaných (u některých však zcela očekávaných) situací. Z šedesátiletého elegána je ve tři ráno rozverný stařík, padesátnice se chová jak pubertální Lolitka, již dlouho svobodné třicátnice (dosaďte i starší – je z čeho vybírat) se zcela veřejně snaží ulovit kohokoli do svého lože, aby mohly v Praze vyprávět….. Ti nejmladší si pak se vzrůstající dávkou různých opojných preparátů, alkohol nevyjímaje, hrají na světáky. Hlášky jako: Národní divadlo? Nikdy! Nekonečný televizní seriál? Ani omylem!, slyšíte několikrát za noc. Za ranního rozbřesku se pak všechny ty menší či větší celebrity dopotácí do svých hotelů, aby pak na dopolední tiskové konferenci zakazovaly fotografům fotit, nebo v lepším případě, měly po celou dobu tiskovky na očích černé brýle.

K překvapení všech se tu pak najednou objevuje třetí tvář festivalu. Informační. Věřte nebo ne, většina  „postižených celebrit“, tedy těch, kteří se druhý den, nebo dny následující, najdou v novinách, nebo v internetových magazínech, je rok co rok: Udivena – To sem fakt já?! Pohoršena  - To nejsem já! To je fotomontáž.  Překvapena – Panenko skákavá! Jak se mi to mohlo stát. Zhnusena – Hajzlové, jak mně mohli takhle vyfotit. Rozzlobená – Ta ochranka stála pěkně za prd, když tam pustí kde koho! Z toho pak pramení další otázky, které je třeba zodpovědět nejen sám sobě či všetečným novinářům. Jsou to například: Co řeknu a jak vysvětlím tyhle fotky nebo článek rodičům, manželovi, manželce, v práci, na gynekologii, na kožním atd.                        Mnozí se pak dočkají posledního překvapení, když u dveří jejich hotelového pokoje zazvoní poslíček a v obálce postiženému přináší účet na vícečíselnou částku (někdy velmi vícečíselnou) za včerejší útratu v prestižním karlovarském baru. Až v této chvíli celebritě dochází, že byť ji včera všichni ujišťovali, že vzhledem k té zlaté pásce co má na zápěstí, může konzumovat vše zdarma, nebylo tomu tak u tvrdého alkoholu.

 Rok co rok to tady ve Varech jede ve stejných kolejích. Důležité je ovšem vědět jedno. Několik dní po skončení festivalu, a návratem do Prahy, je (většinou) vše zapomenuto. Karlovy Vary jsou vždy na začátku července takovým letním „celebritním táborem“, kdy hlavní vedoucí (Jiří Bartoška) je ke všem velmi shovívavý a průšvihy či nedopatření některých účastníků bere jako jakýsi pubertální výstřelek, který se nějakou náhodou dostal na světlo boží. No! Vždyť kdo jsme bez chyby a ti kluci a holky od novin jsou vlastně již léta naši kamarádi. Nakonec Media párty to jistí. Ne? Tak co jsme si, to jsme si a za rok zase na viděnou.      

 V naší galerii je mnoho archivní fotek, které vám připomenou večírky a párty z několika minulých festivalových ročníků. Ukáží vám, jak se v předchozích letech dokázaly naše celebrity rozdovádět a jak si několik letních karlovarských dnů „pěkně užívaly“. Tak pěkné pokoukání. 

8. 7. 2014 05:37 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.