Herec Otakar Brousek ml. přišel na tiskovku u příležitosti otevření Hereckého muzea v oblíbeném klobouku. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Ťulda Brousek prozradil svoji velkou slabinu. Na čem ujíždí?

Někdo má rád holky, jiný vdolky, někdo, „ujíždí“ na boty, jiný, třeba herec Otakar Brousek ml. zvaný Ťulda, zase na klobouky. A má jich doma plné dvě desítky a se svou sbírkou pokrývek hlavy prý končit zatím nemíní. V jednom novějším a apartním modelu dorazil i do hotelu Majestic, kam se uchýlila i velká plejáda jeho kolegů, neboť se zde představil projekt režiséra Tomáše Magnuska a herce Martina Dejdara na otevření Hereckého domu v Ratibořicích, kde budou vystaveny scénáře, fotografie, kostýmy, rekvizity atd. atd., prostě vše, co má co do činění s hereckým životem.

„Je to skvělá myšlenka a rád něčím svým i z bohatého otcova archivu přispěju. Myslím si, že je potřeba si připomínat minulost a bohužel, u herců je to tak, že sejdou z očí, sejdou z mysli. My se teď setkáváme se studenty herectví na školách a oni třeba nevědí, kdo to byl Václav Voska. A přitom on zrovna není až tak dávná historie, takže ano, vítám realizaci Hereckého domu,“ řekl Brousek.

Příprava na otevření zmíněného kulturního stánku je jedna věc, práce druhá. Co chystá Ťulda pro diváky?

„19. ledna začínám na Vinohradech zkoušet francouzskou komedii Velká mela, aneb Francouzská kuchyně a děsně se těším. Budu totiž v té inscenaci hrát se svým synem Ondřejem. Je to podruhé v naší rodinné historii. Na Fidlovačce jsme hráli v takové vážné věci a tentokrát by to měla být sranda a určitě si to užijeme. A navíc se v té hře sejde celkově skvělá sestava Tereza Bebarová, Vašek Vydra a Petr Rychlý. Co si přát víc,“ s nadšením dodal Otakar Ťulda Brousek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 1. 2016 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.