Rytmus natočil film Sídliskový sen. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Ty kokos, rozbrečel se rapper Rytmus! Kvůli čemu?

Režisér Miro Drobný uvede zanedlouho do kin film o rapperovi Rytmusovi (38). Snímek RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko-slovenské hudební scény.

Patrik „Rytmus“ Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů.

Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. Závěr traileru ukazuje, jak se jindy tvrdý rapper při sledování snímku rozpláče. „Ty kokos,“ komentuje obsah filmu a utírá si slzy.

Rytmus už se fotil i na filmový plakát. Nečekejte ale drahé šperky, auta, hodinky a symboly úspěchu, jimiž se partner zpěvačky Dary Rolins (42) rád prezentuje. Nejde prý o oslavný epos na umělce, ale o intimní záležitost.

"Plakát je výtvarnou zkratkou celého filmu. Je to způsob, jak dostat 90 minut filmu do jediného vizuálu, a to není jednoduché, náš plakát vznikal déle než tři měsíce," popisuje režisér a scenárista Miro Drobný. "Vybírali jsme z několika verzí, poslední slovo však měl Rytmus. A tomu hrozilo, že půjde donaha," dodal.

"Ano, uvažoval jsem i o možnosti, že budu na plakátu nahý tak jako ve filmu, ale nakonec jsem to zrušil, protože dospělý nahý chlap vypadá divně," domnívá se Rytmus.

Ústředním motivem plakátu je písmo malého chlapce v kontrastu s plačící tváří dospělého muže.

Premiéra filmu je naplánována na 20. srpna 2015.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.
18. 6. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.