(Zdroj: TV Prima ) 15x FOTO

Tyhle nechutnosti čekají na Sabinu Laurinovou v seriálu Modrý kód

Seriál Modrý kód vtrhne v předpremiéře na obrazovky Primy již v sobotu 25. 3. ve 20.15. Seriálová novinka televize Prima Modrý kód z prostředí urgentního příjmu fiktivní podhorské nemocnice Rubava láká diváky nejen svým hvězdným hereckým obsazením a dějem inspirovaným skutečnými příběhy pacientů, lékařů a zdravotníků urgentního příjmu či záchranky, ale také svým velmi realistickým pojetím, kdy například zranění jsou de facto k nerozeznání od těch skutečných.

Právě seriálová zranění a jejich opravdu velmi realistické ztvárnění je práce uměleckého maskéra Viléma Persyho, který patří ke špičce ve svém oboru. Zde přinášíme krátký rozhovor, který se k přípravám jednotlivých masek/zranění přímo váže.

Kolik zranění na Modrém kódu se připraví? Na jeden díl vychází asi 4–6 různých zranění.

Prozradíte něco z maskérského umu, například jak se dělá otevřená zlomenina? Na zlomeninu se používá výlisek z umělé hmoty, který se pak nalepí na kůži a s umělou krví vytvoří efekt opravdové rány s vyčnívající kostí.

Jak se používá umělá krev? Umělé krve je víc druhů, záleží na tom, jestli je to krev tepenní nebo žilní, protože jedna je světlejší a druhá tmavší. Já používám krev od jednoho německého výrobce, ale většinou používám jeden druh, protože ta zranění na urgentu jsou v určité fázi.

Jak dlouho trvá udělat zranění? Záleží na tom, o jaké zranění se jedná, v průměru je to kolem jedné hodiny, ale například popáleniny jsem dělal asi tři hodiny.

Jaké pomůcky používáte při maskérské práci a mohly by laiky překvapit? Co se například používá při operacích, aby simulovalo lidské tělo? Používá se vepřové maso, protože právě vepřová kůže a vnitřnosti jsou nejvíce podobné těm lidským.

Modrý kód si zakládá od samého počátku příprav na své autentičnosti. V ateliérech, kde se natáčí, bylo tak postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které tak přispívají k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků. Na jednotlivé herecké akce pak dohlíží, a také se přímo na natáčení i v některých případech podílí, tým odborných poradců. 

Modrý kód diváci uvidí v předpremiéře v sobotu 25. března a od 27. března každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 3. 2017 09:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.