(Zdroj: Archiv Švandovo divadlo ) 8x FOTO

Úklady a láska! Švandovo divadlo uvede slavný divadelní trhák

Na květen, měsíc lásky, smíchovský soubor Švandova divadla načasoval dlouho očekávanou premiéru slavné hry Úklady a láska německého klasika Friedricha Schillera. Strhující příběh mladých milenců, kteří svedou osudový boj s vlastní nezkušeností i s intrikami mocných, tu diváci uvidí ve svěží režii Martina Františáka. Ten inscenaci pojal v duchu Schillerova záměru jako divadelní trhák. Divákům tak nabídne svižné drama nabité city, energií, pohybem i nečekaným humorem.

Luisa (Denisa Barešová) je dcerou obyčejného hudebníka a má se provdat za tajemníka. Ferdinand (Tomáš Červinek) je synem vysoce postaveného kancléře a svatbu mu naplánovali s nejvlivnější ženou vévodství (Klára Cibulková). Ale ti dva se do sebe zamilují a postaví se proti celému světu. Čistá láska dvou teenagerů tak stojí proti chladné vypočítavosti a prohnaným úskokům těch, kteří sledují své vlastní cíle. Kdo v téhle bitvě zvítězí? A kdo v ní ztratí srdce, iluze a možná i život?

Svou postavu naplno rozehrává Klára Cibulková v úloze svůdné a protřelé Lady Milfordové. „Lady Milfordová je manipulátorka a žena žijící ve společnosti odtržené od reality běžného života. Má šarm a vliv, ale její život, nesvoboda a nuda ji stravují.  Mladíček Ferdinand, kterého jí dohazují za manžela, se jí líbí, takže na něj nasadí své obvyklé zbraně: krásu, přitažlivost, postavení, peníze, umění hry a manipulace. Jediné, co postrádá, je čistota panny. Což je kámen úrazu. A navíc: láska je něco, co si nelze vynutit,“ říká Klára Cibulková.

V dalších úlohách se představí Bohdana Pavlíková coby Paní Millerová a Marie Štípková jako Sofie. Pánskou část obsazení tvoří Martin Dohnal (Miller), Miroslav Hruška (Tajemník Wurm), Hynek Chmelař (Kancléř von Walter), David Punčochář (Dvorní maršálek von Kalb) a Jiří Weiner (Komorník).

Premiéra inscenace Úklady a láska bude v sobotu 26. května 2018, další reprízy jsou na programu 29. května a 2. a 13. června.


 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 5. 2018 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.