Herec Jan Hrušínský se po těžké operaci objevil na křtu knihy Juraje Herze. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Utekl hrobníkovi z lopaty a už maká ostošest! Koho principál Hrušínský lanaří do divadla?

Ředitel Divadla na Jezerce, herec Jan Hrušínský (60) se po velmi těžké nemoci zase začíná objevovat na veřejnosti. Sice je pohublý, ale už má úsměv na rtech.

Hrušínský se před prázdninami ocitl v ohrožení života. „Praskl mi žlučník a musel jsem okamžitě na sál. Praskl mi žlučovod a do toho odtrhla velice úzká tepna, která vede k srdeční aortě. Na jedné straně se valila krev a na druhé to špatné ze žlučovodu. A to jsem vdechl. Začal jsem se dusit, takže mi museli udělat tracheotomii a od toho jsem dostal oboustranný zápal plic,“ uvedl herec v rozhovoru pro Aha!

Nyní je již všechno zlé pryč a Honza, který v létě nabíral síly do nové divadelní sezóny, rád přijal pozvání režiséra Juraje Herze (81), aby mu pokřtil jeho biografickou knihu. Prohlášení, že patří mezi jeho nejoblíbenější herce, udělalo Hrušínskému radost. 

„Je milé, že mě pan režisér takto ocenil, já mu to musím oplatit a říci, že i on vždycky patřil k lidem, které jsem uznával a měl rád. A ještě jednu věc prozradím, přál bych si, aby Juraj Herz režíroval jednu inscenaci u nás v divadle. Jakou, to si zatím nechám pro sebe, měla by se však začít hrát v blízké budoucnosti,“ uzavřel Hrušínský.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 9. 2015 09:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.