V den Landova pražského koncertu bude představena nová studiová kolekce Žito. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Už se to blíží! Daniel Landa vydá nové album Žito v den svého Velekoncertu

Nové album Daniela Landy (46) s názvem Žito vyjde v den jeho koncertu v pražských Letňanech 12. září. Nahrávka vychází šest let od jeho posledního studiového počinu Nigredo.

"Písně vznikaly v průběhu pěti let, CD jsem nijak zvlášť nechtěl, ale nebránil jsem se jeho vzniku. Hudba musí být radost, nahrávka Nigredo byla poslední deskou, kdy jsem muzikou živil celou rodinu," řekl ČTK Landa, který napsal prakticky veškerou hudbu a texty sám.

Výjimku tvoří pouze úvodní lidová píseň „Bývali Čechové“ a duet s Vaškem Noidem Bártou (34) „To je válka!“, k němuž hudbu složil právě Bárta. Ten bude i přeskokanem Landy na Velekoncertu, z čehož prý má radost.

"Před samotným koncertem představím já se svou kapelou svoji novou desku. Potom si vezmu jiné tričko a půjdu si s Danem na pódium zazpívat další písničky,“ vysvětloval Noid, který točil album celý červenec, oficiální křest pak proběhne až v říjnu.

Na této akci, která se koná v sobotu 12. září na letňanském letišti, očekávají návštěvu přibližně 40 tisíc lidí. Program Velekoncertu budou tvořit písně z celé Landovy kariéry. Vedle symfonického orchestru slibuje produkce obří projekce a další překvapení.

"Z části to bude příběh o mé mentalitě a mém životě," sdělil Daniel Landa, zpěvák a skladatel, který má na kontě přes 1,2 milionu prodaných desek, stojí i za muzikály Krysař, Tajemství, Touha a naposledy Klíč králů.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 9. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.