(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Už v pondělí! Busking pro Slunce: Vystoupí Kříž, Tomeš, Krejčíková, Vaculíková, Kohoutová a další známé osobnosti

Busking je termín pro pouliční vystoupení umělců, kterému situace v ČR příliš nepřeje. Každý umělec, který by se chtěl veřejně prezentovat, musí projít složitým procesem papírování s úřady a vyjednat si tzv. "povolení k záboru". Z popudu herečky Nikol Kouklové proto vznikla akce Busking pro Slunce, jejíž druhý ročník se uskuteční 10. června od 15 do 21 hodin na Jungmannově náměstí v Praze

"Ve všech velkých metropolích, které jsem měla možnost navštívit je na ulici slyšet hudba. Je to poměrně vyhledávaná disciplína všude možně po světě. Muzikanti dokonce objíždí štace, kde hrají pod širým nebem a prezentují tak svojí tvorbu. Pro některé je to způsob, jak nastartovat kariéru a dostat se tak do povědomí. Asi každý si vybavíme diváky, kteří si fascinovaně natáčí výkony pouličních umělců, bohužel v Praze toto bohužel k vidění není. Ulice zejí prázdnotou a je tu ticho. I proto jsem se rozhodla už podruhé zorganizovat "Busking pro Slunce", kterým bych ráda já i řada umělců, kteří přislíbili účast, podpořila pouliční umění. To, co nám kolemjdoucí hodí do klobouku pak věnujeme Nadaci Slunce,” vysvětluje Nikol Kouklová, která stojí za touto netradiční benefiční akcí, která se loni setkala s pozitivními ohlasy. 

Busking pro Slunce podpoří nejen pouliční umění, ale i nadaci Slunce pro všechny. Všechny peníze, které kolemjdoucí hodí umělcům do klobouku, totiž poputují na její konto a najdou využití tam, kde bude třeba. Vystoupení na podporu pouličního umění se zúčastní řada známých osobností, například Šárka Vaculíková, Milan Peroutka, Anna Slováčková, Jan Kříž, Aneta Krejčíková, Berenika Kohoutová, manželé Tomešovi a řada dalších zpěváků a umělců.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

8. 6. 2019 14:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.