(Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

V Americe si na Margitovi vylámali zuby. Kritici přišli zkrátka.

Štefan Margita ukončil své tříměsíční hostování v Lyric Opera v Chicagu ve Wagnerově opeře Zlato Rýna, kde s velkým ohlasem publika i odborníků ztvárnil roli Logeho. Pěvce recenzenti amerických novin zahrnuli chválou a uznáním.

„V Americe je zvláštní, že kritik přijde na první představení, zhodnotí ho a pak si ještě dojde třeba na čtvrté a zhodnotí ho znovu. V Čechách to takto nastavené nemáme. Oni nás hned po premiéře sprdnou a už dál nic nenapíšou. A když je něco dobrého, pak už o tom nepíšou vůbec. Ale to je život, tak to je,“ smál se dobře naladěný Štefan Margita na křtu svého nového vánočního alba X Mas ve foyeru Národního divadla.

Národní divadlo v Praze také připravuje pod názvem Štefan Margita Gala 60 na 13. listopad 2016 slavnostní koncert věnovaný k 60. narozeninám Štefana Margity. 

„Mám ohromnou radost, že o režii večera se postará šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar, který mě loni přizval do své inscenace Janáčkovy opery Z mrtvého domu, díky čemuž jsem se po deseti letech vrátil na jeviště Národního divadla v Praze. A těší mě i to, že koncert zaznamená Česká televize,“ dodal Štefan Margita.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 10. 2016 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.