(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

V čem má Jiří Lábus uložené svoje bohatství? Kdyby měli zloději na to zálusk, museli by přijet náklaďákem!

Jak prozradil, láska se knížkám ho provází už od mala. Samozřejmě od těch dětských leporel, pohádek a příběhů se herec Jiří Lábus přesouval k literatuře dospělácké a stal se, podle svých slov, všečtenářem. Nemá žánr, který by vyloženě preferoval, má rád klasiku, dokumenty, nepohrdne detektivkou. Prostě a jednoduše je celoživotním milovníkem knih.

„To je fakt, čtu je a mám jich hodně. V současné době, kdybych to měl popsat, tak mám jednu celou stěnu v bytě, od podlahy ke stropu, obsazenu nabitou knihovnou, další knížky mám u postelí úhledně na sebe naštosované, takže to vypadá jako mrakodrapy v New Yorku. Někdy si říkám, kdyby mi někdo vykradl byt, tak by musel přijet náklaďákem, protože mé největší bohatství je právě v knihách,“ s úsměvem prozradil oblíbený herec.

A rozhodně prý s nimi nekončí. Naopak. Blíží se Vánoce a knihkupectví vezme útokem. „Velice rád vybírám a kupuji knížky, takže se prodavači na mne před Vánocemi vždycky těší, protože na jejich zboží neskrblím a dost výrazně u nich utratím,“ doplnil Lábus, kterého jsme zastihli na střeše Paláce Lucerna na představení nové bibliofilie Vzpoura Sládků, což je surrealistické drama Vratislava Effenbergera psané formou filmového scénáře se čtyřmi originálními signovanými litografiemi Jana Švankmajera. „Já jsem tu přečetl dramatizovanou a lehce zkrácenou verzi Vzpoury sládků, a když jsem se do textu začetl, tak mne doslova okouzlil. Je to skvělá věc, která s litografiemi a i díky preciznímu zpracování bezesporu nadchne všechny milovníky vzácných bibliofilií,“ dodal Jiří Lábus na adresu nového atraktivního titulu.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

29. 11. 2019 09:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.