Divadlo bez zábradlí - Mnoho povyku pro nic - generálka (Zdroj: Herminapress.cz ) 26x FOTO VIDEO

V Divadle bez zábradlí se dějou věci! Žilková, Benešová, Zach a spol. baví sebe i diváky

„Já jsem na roli Beatrice nekývla hned. Zvažovala jsem svoje závazky, protože divadlo je velmi náročná věc. Přiznávám ale, že mne oslnil big Karel, neboli velký Karel Heřmánek, jak říkáme principálovi divadla. Po domluvě s ním jsem si všechno srovnala v hlavě a řekla si, že bych byla hloupá, kdybych to nevzala. A teď jsem ráda. My si všichni to představení užíváme a konkrétně mě hodně baví a docela se na jevišti vydovádím,“ svěřila se krátce po včerejší generálce Lucie Benešová.

Jak uvedla na jevišti si skutečně všichni protagonisté netradičně pojaté komedie Williama Shakespeara Mnoho povyku pro nic, užívají. Baví sebe a zapojují do hry i diváky. A v čem je „letitá“ komedie netradiční?

„Je pojatá jako živé rozhlasové vysílání z londýnského bunkru v roce 1942, kde se sejdou piloti a ženy Spojenecké armády, aby společně připravili a odvysílali rozhlasovou verzi zmíněné komedie a podpořili tak morálku vojáků na frontě,“ vysvětlila ředitelka Divadla bez zábradlí Hana Heřmánková. Nazkoušením hry Mnoho povyku pro nic se divadlo připojilo ke stovkám dalších scén po celém světě, které vzdávají hold Williamu Shakespearovi, neboť tento rok uběhlo již 400 let od jeho smrti.

Kromě Lucie Benešové se na jevišti představí i Roman Zach, Karel Heřmánek junior, Veronika Žilková, Martin Zbrožek, Dana Morávková, Nikol Kouklová, Veronika Freimanová a další. Režisérem je Američan žijící v Praze Roberts z Prague Shakespeare Company. Jako speciální bonus jsou všechna představení vysílána živě přes internet, stejně jako kdysi bývaly vysílány rozhlasové hry.

20. 5. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.