(Zdroj: Herminapress.cz ) 24x FOTO

V Otvovicích málem spadl kulturák. S Otvovičáky besedoval Zbigniew Czendlik a jako hosta si pozval Lucii Bílou

Na video se můžete podívat zde! Klikněte!

Sejde-li se na jednom jevišti katolický farář Zbigniew Czendlik a zpěvačka Lucie Bílá, lze naplánovat pouze přesný začátek jejich besedy s diváky. Jeli pak navíc, mimo jiné, tématem Czendlikova úspěšná kniha Postel Hospoda Kostel, které se již prodalo více jak 50 000 výtisků, je samotný konec besedy někde v nedohlednu.

Stejně tomu bylo v neděli 19. února 2017 v kulturním domě v Otvovicíh, kdy se z plánovaných devadesáti minut nakonec „vyklubaly“ bezmála tři hodiny. Ono totiž, když se tihle dva dostanou ke slovu a Lucie sem tam také ke zpěvu, nejdou zastavit. Jeden příběh střídá druhý, historka jednoho inspiruje vzpomínky druhého. A tak se na jevišti „semlela“ nejen Zbigniewova vděčná témata ohledně celibátu, jídla, (ano i alkoholu), česko-polských slovních hříček, nebo krásných a dojemných vzpomínek na maminku, ale také Lucie sama šla ve svých vzpomínkách hluboko do svého dětství a svých pěveckých začátků, které prožila na jevišti otvovického kulturáku.             

 V určité chvíli pak došlo i na tanec Lucie se Zbigniewem, když v jedné z písní, kterou Lucie zpívala, byla delší mezihra. A co také zaznělo z jeviště? Například to že Zbigniew velmi rád spí a na dveřích své ložnice má ceduli nesoucí nápis: Budit jen v případě požáru, nebo zrušení celibátu. Že jeho poněkud neortodoxní kněžský život mu toleruje i kardinál Dominik Duka, který jak uvedeno v knize samotné, prohlásil: Jeden Czendlik není pro církev problém. Horší by však bylo, kdyby jich bylo deset. A došlo i na jeho oblíbený fotbálek, kdy pan farář zavzpomínal, jak se babičky navštěvující jeho kázání křižovaly, když ho poprvé uviděly v trenýrkách a tričku hrající fotbal.

Samotný závěr besedy byl vyšperkován jednak dárkem, který Lucie Zbigniewovi darovala a zadruhé jakýmsi amatérským ženským pěveckým sborem Lucčiných otvovických kamarádek, které zpěvačka „vytáhla“ na jeviště a ony jemným brumendem přizvukovaly Lucčině zpěvu. Dárkem pro Zbigniewa byl pak sto padesát let starý křížek na krk s brilianty. A jakoby to nestačilo, úplný závěr pak patřil Zbigniewovi, který podepisoval svoji knihu Postel Hospoda Kostel. 

Mimochodem. Samotný název knihy konzultoval Zbigniew ještě před vydáním s Lucií, a světe div se, název Lucii připadal na faráře příliš bulvární. Přesvědčovala ho, aby vymyslel jiný.   

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.       

21. 2. 2017 21:21 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.