Eduard Kezla patří mezi přední pěvecké pedagogy. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

V SuperStar měl nálepku kata. Koho drtí hlasový poradce Eduard Klezla teď?

Ne vždy se chtěl pěvecký pedagog a hlasový poradce Eduard Klezla (53) věnovat zpěvu. Jako kluk měl rád zvířata a jeho snem bylo stát se veterinářem. 

„Toužil jsem se stát zvěrolékařem a pracovat v zoo. V deváté třídě jsem si dal přihlášku na obor chovatel exotického zvířectva, jenže právě ten rok se ročník neotvíral. Šel jsem tedy na gymnázium s tím, že se k veterině dostanu přes tuto školu,“ svěřil se už kdysi Klezla.

Osud ho ale nakonec zavál jinam. Vystudoval operní zpěv, a když tohle řemeslo pověsil na hřebík, stal se uznávaným pěveckým pedagogem na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde vyučuje populární zpěv a muzikál a současně je i hlasovým poradcem.

V letech 2005 a 2006 byl obávaným porotcem v soutěži Česko hledá SuperStar

„K SuperStar se nechci vracet, je to už dávná historie, jen si neodpustím malý dovětek. Dostal jsem tehdy nálepku kata soutěžících, ale rozhodně jsem se necítil jím být. Kat plní hrdelní rozsudky někoho jiného, já jsem rozhodoval sám za sebe. A nic bych ani dnes nevzal zpátky. Nejsem zvyklý dělat kompromisy, když prostě necítím, že někdo na to nemá stát se alespoň průměrným zpěvákem, řeknu mu to do očí a nemám s tím problém,“ uvedl Eduard.

Profesora Klezlu jsme zastihli v učebně konzervatoře, kde pod jeho dohledem makali herci z připravovaného muzikálu Romeo a Julie. „Tady nejde nic ošidit. Tenhle muzikál je mimořádně pěvecky náročný a herci musí tvrdě pilovat. Každý, kdo do něj šel, si mohl být jistý, že to nebude procházka růžovou zahradou, ale pěvecky i fyzicky velice tvrdý oříšek,“ vysvětlil Klezla, proč nikomu nic nesleví. 

I sami zpěváci přiznali, že ač po zkouškách s Eduardem Klezlou toho mají právě dost, muzikál Romeo a Julie za tu dřinu určitě stojí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 8. 2015 15:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.