(Zdroj: Herminapress.cz) 14x FOTO

V Ungeltu chystají premiéru. V Životě podle Jonesových uvidíte Táborského, Hybnerovou, Štěpánkovou a Hampla

„Ta hra mě hodně baví. Vůbec není jednoduchá, vypořádává se s životem i smrtí, ovšem neodejdete z představení se smutkem, ale díky humoru, který k životu patří možná s úsměvem a troškou přemítání. Je to takový snímek duše a já tomu dílu věřím, že se bude líbit,“ řekl na předpremiérové tiskové konferenci v Divadle Ungelt k chystané hořké komedii Willa Ena Život podle Jonesových Miroslav Táborský. Jak prozradil, jde o psychologicky skvěle namíchaný příběh.

„Víte, když jsem dostal nabídku zahrát si roli Boba Jonese příliš jsem neváhal. Jednak byl a je pro mě důležitý text, tedy příběh, který nabídneme divákům, i to s kým budu na jevišti hrát. Zásadní jsou samozřejmě úplně i všichni další, kteří mají s představením, co do činění. A v tomhle případě to klaplo dokonale. Skvělý text a výborná parta na jevišti - Vanda Hybnerová, Lucie Štěpánková, Ladislav Hampl. Já jsem velice spokojen a těším se, až tady v Ungeltu zanedlouho odehrajeme premiéru,“ dodal Miroslav Táborský.

V podobném duchu se vyjádřila i Vanda Hybnerová.

„I mně se Život podle Jonesových líbí. Když se mi poprvé dostal text do rukou zjistila jsem, že to není běžný příběh. V průběhu představení se neustále mění situace, je tam nemoc, naděje, vztahy i smrt, nejde ale o depresivní hru, protože jí nechybí ani trocha toho onoho vzácného koření. Tedy nadhled a vtip. Prozrazovat víc nemá cenu, prostě přijďte a uvidíte a uslyšíte,“ řekla Hybnerová.

Premiéra zmíněné hořké komedie, jejímž režisérem je Marek Němec a dramaturgem Pavel Ondrouch, proběhne v Divadle Ungelt už 16. prosince. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2017 11:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín