Nové balony udělaly radost celé gepardí rodině. (Zdroj: Zoo Praha ) 2x FOTO

V Zoo Praha se šelmy nenudí. Nové míče rozdováděly celou gepardí rodinu

Beatrice, Bella, Benji a Becky jsou populární gepardí čtyřčata, která se narodila 21. listopadu 2014 v Zoo Praha. Dnes, kdy je jim devatenáct měsíců, jsou již gepardí samičky stejně velké jako jejich matka Savannah. Prodloužená šedá srst na krku a zádech, která je pro mláďata gepardů typická, už jim téměř vymizela, jenom její zbytky ještě odlišují koťata od matky. Gepardí sestry jsou však stále velmi hravé, a proto jim velikou radost udělaly nové basketbalové míče. Všechny čtyři samičky si balony kutálely po trávě výběhu, válely se s nimi na zádech, vzájemně se honily a také se je snažily ulovit. Jejich nadšení neodolala ani Savannah, která se k řádění svých potomků připojila.

Je samozřejmé, že síle gepardích zubů neodolá ani basketbalový míč té nejvyšší kvality, a tak balony určitě dlouho nevydrží. Doporučujeme proto gepardí pětku navštívit co nejdříve, protože pohled na jejich sportovní výkony, i když s basketbalem nemají nic společného, je mimořádným zážitkem.

 

Nedílnou součástí chovů v moderních zoologických zahradách je také poskytnout zvířatům možnost se zabavit, ale tato činnost (odborně zvaná enrichment) nesmí být pravidelná a stejná. Pokud by se stala rutinou a stereotypem, tak už z ní zvířata potěšení mít nebudou. Chovatelé proto balony občas z výběhu vyndají, čímž zároveň alespoň trochu prodlouží jejich životnost. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 7. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.