Herec Václav Kopta (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Václav Kopta: Muž ve střídavé péči? Tak to já nejsem!

V Café Neustadt proběhl křest částečně autobiografického románu Aleny Müllerové Muž ve střídavé péči, který spolu s autorkou pokřtila režisérka Helena Třeštíková a herec Václav Kopta. Ten se také ujal role „předčítatele“ ukázky z příběhu dvou žen, které se dělí o jednoho muže.

„Ač je to kniha s autobiografickými prvky, rozhodně není o mě. Já jsem celkem nudný patron, pokud jde o vztahy. Jsem celý život s jednou partnerkou, a tak to vždy bylo a bude, takže být mužem ve střídavé péči mě nehrozí. Ovšem jako název knížky i ten samotný příběh jsou pro čtenáře velkým lákadlem a já se moc těším, až si jí přečtu,“ nechal se slyšet Kopta. Vašek je velice aktivní a času nazbyt příliš nemá. Přesto, nelákalo by ho zapsat se také mezi literáty a napsat třeba memoáry?

„Je mi padesát, tedy nejlepší věk a na paměti mám času dost. Ovšem jedno dílko se přeci jen rodí. Chtěl bych vydat knížku povídek ze života naší rodiny. Přemýšlím o tom už dlouho, něco jsem už hodil na papír. Pomáhá mi i Halina Pawlowská, které se ta dílka zamlouvají, jen jediný nedostatek to prý má, že jich není moc a je třeba ještě nějaké zážitky dopsat. No proč ne, když už jsem tak daleko, že základ už je, máknu, a snad knížka v dohledné době vyjde,“ informoval herec. Dohledná doba znamená, že prý zřejmě ne v nejkratším čase.

„Mám v současné době času opravdu pomálu. Jsme ve finiši se zkouškami chystaného muzikálu Ať žijí duchové, který bude mít premiéru v Kongresovém centru 22. dubna. Já hraji vedoucího samoobsluhy Jouzu, tedy roli, kterou ve veleúspěšném stejnojmenném filmu ztvárnil Lubomír Lipský a fakt si jí užívám. Vůbec celkově jsme tam výborná parta, takže já to beru nejen jako práci, ale i jako velice příjemně strávený čas v dobré společnosti. Jo, a kvituji také, že si i zazpívám. Co víc si přát. A pak, pop premiéře, už snad bude čas i na dopsání té povídkové knížky,“ dodal Václav Kopta. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

8. 4. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.