You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO VIDEO

Václav Neckář: Ač nesportuje, má medaili. A hned zlatou.

Vaška Neckáře a jeho starší i novější písničky všichni známe. A nechce se věřit, že je to v květnu už padesát let, co se Supraphonem natočil svoji první nahrávku. Skladba se jmenuje Ze soboty a neděli, ale všichni ji znají pod názvem I vám bylo jednou sedmnáct.

U příležitosti této významné události Pražská mincovna připravila limitovanou emisi  zlatých  a stříbrných pamětních medailí Václava Neckáře s grafickým návrhem Jaromíra Švejdíka, který je i autorem   známé  písně  Půlnoční.  Václav Neckář měl jedinečnou možnost se na výrobě mince podílet. S mistrovskou pečlivostí a trpělivostí vyryl fragment reliéfu mince.

Umělecký život Václava  Neckáře je bohatý. Zpíval sólově, dva roky byl členem pěvecké skupiny  Golden Kids. Pak spolu se svým bratrem Janem koncertoval se skupinou Bacily. Nazpíval písničky k filmům. Jako herec hrál hlavní roli v oskarovém  filmu Ostře sledované vlaky nebo v pohádce Šíleně smutná princezna.

Své fanoušky potěšil v roce 2011, kdy se  po těžké nemoci se opět vrátil ke zpívání. Se skupinou Umakart natočil veleúspěšný filmový soundtrack k filmu Alois Nabel s názvem Půlnoční.

 

Nyní jsou písničky Václava Neckáře slyšet v novém muzikálu Mýdlový princ, který se hraje v divadle Brodway.  Neckář  sice v muzikálu nezpívá, ale z pochvaluje si nové aranže svých hitů. Aleš  Háma, který v muzikálu hraje a zpívá vše shrnul: „ Nových úprav  desítky let starých písniček jsem se docela bál. Ze začátku jsem si říkal, že to budou pro Václava Neckáře muka, až to uslyší, ale myslím, že se to fakt povedlo, že se nemusíme stydět za to, jak jsou ty písničky prezentovaný a můžeme ukázat celý Český republice potažmo i Slovensku, že Vašek Neckář je klenot, kterej je nedoceněnej.“

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

8. 5. 2015 12:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.