(Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

Vašek Bárta si od drsňáků dává pauzu! Jakou roli schytal v novém muzikálu?

Občas se porval, semtam někoho zapíchl, prostě drsňák k pohledání. Ovšem pozor. Doba, kdy hrával a vlastně ještě v reprízách hraje silácké role, dostala trhlinu. Teď, jak Vašek Noid Bárta říká – si užívá pohádkové období.

„Pohádky miluju, ty nejkrásnější, nejznámější a také nejnovější, tedy své vlastní, mám zmáknuté do puntíku. Samozřejmě kvůli dceři Terezce, které je rád čtu, vyprávím, vymýšlím i hraju. Mám teď před sebou tři důležité úkoly. Prvním je zmáknout dokonale roli v chystané muzikálové verzi slavného animovaného filmu Madagaskar. Na tu se strašně těším a přiznám se, že i na to, až se moje malá holčička přijde na taťku podívat, jak hraje krále Jelimána, a co mu bude říkat. Druhou věcí je, že jsem nedávno Terezce koupil maskota, obrovského dinosaura a musím pořádně ještě vypilovat jeho pohyby. Když totiž je dcerka u mě tak běhám nekoordinovaně po zahradě v tomhle kostýmu a lidi, kteří jdou kolem si musí myslet, že jsem úplnej magor, takže dinosaura je třeba doladit. Ale malé se to líbí, je šťastná, což je pro mě nejdůležitější. A za třetí? Dostal jsem nabídku, abych napsal hudbu k nové české pohádce Dukát černé paní. Půjde o muziku alá Harry Potter, což je i výzva. Skládám muziku rád. Takže suma sumárum, momentálně si žiju v pohádkovém světě a děsně mě to baví,“ vysvětlil Vašek.

V Madagaskaru, který se bude hrát od října do prosince v deseti českých a slovenských halách, se Vašek představí, jak prozradil, v roli krále Jelimána. Jak se na ní chystá?

„Jsem momentálně v očekávání. Uvidím, co na mě paní režisérka Petra Parvoničová vymyslí. Zatím to vypadá tak, že mám na triku předběžně jen jednu píseň, ovšem tu největší a nejznámější pecku z Madagaskaru - I Like to Move it (Já tak rád trsám). Všichni ostatní, Míša Nosková, Roman Tomeš, Petr Ryšavý a další, budou dřít a makat, tančit choreografie a já bych mohl jen občas přijít na zkoušku, zazpívat si a zase odejít. Tak to vypadá teď, ovšem jsme ještě před startem a uvidím. V každém případě, ale se nemůžu dočkat, až všechno vypukne a pak samozřejmě na diváky. Bude to představení pro rodiny, děti si určitě přijdou na své a ani dospěláky, věřím, nenechá Madagaskar, chladnými a v ledovém klidu, naopak,“ dodal Vašek Noid Bárta na úvodní tiskové konferenci ke zmíněnému muzikálu v Botanické zahradě Na Slupi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 4. 2017 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.